YouTube Otomatik Oynatma Özelliğini İptal Etmek

YouTube ilk kurulduğu günden itibaren bir video sitesi olmasına karşın günümüzde insanların müzik dinlemek için de kullandığı en popüler adres olarak kabul görüyor. Müzik dinlemenin yanı sıra göz ucuyla klipleri dahi izleyebiliyorsunuz. Hatta durum bazen öyle bir hal alıyor ki çalışırken YouTube üzerinden dinlediğiniz müziğin klibi ilginizi çekerek işlerinizi yarım bırakmasına neden oluyordu. Öyle ki biten şarkının ardından yeni bir parça açabilmek adına, işimizi yarım bırakmak zorunda kalıyorduk. Tabi durum böyle olunca bütün dikkatimiz dağılıyor ve işlerimiz yarım kalıyordu. Ancak YouTube henüz çok kısa bir süre önce müzik dinleyen ziyaretçilerini düşünerek “Otomatik Oynat” özelliğini geliştirdi. Bu özellik sayesinde müzik dinlemeyi seven YouTube kullanıcıları, sürekli olarak müzik dinleyebilecekler.

Çoğu internet kullanıcısının sevindiği ve kullandığı bir özellik ve yenilik olmasına karşın bu otomatik oynatma özelliğini sevmeyen ve daha doğrusu bu özelliği kullanmak zorunda kalan kullanıcılar için kota problemi ortaya çıkmaktadır. YouTube’un bu yeniliğini yararlı bulmanıza rağmen şarkı seçimini önerilen şekle göre değil tamamen elinizle ve kendi zevkinize göre yapmak istiyorsanız video kısmın sağ üst bölümünde bulunan Otomatik Oynat sekmesindeki tik işaretini kaldırarak, videoların otomatik oynama özelliğini kapatabilirsiniz.

otomatikoynat1

Böyle yaptıktan sonra özellikle kotalı internet kullananlar için kotayı aşma probleminin önüne geçmek için büyük bir adım oluyor. YouTube Otomatik Oynatma özelliğini şu şekilde tarif ediyor; “Otomatik oynatma etkinleştirildiğinde, önerilen bir video otomatik olarak oynatılır.”

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir