Yeni Rocketeer Filmi Mi Geliyor?

Disney, Rocketeer efsanesini yeni bir filmle taçlandırmak istiyor. The Return of The Rocketeer isimli bu yeni film, sadece Disney+ üzerinde vizyona girecek. Deadline’ın iddialarına göre filmi David ve Jessica Oyelowo ikilisi yönetecek. Filmin senaryosunda ise Ed Ricourt’un sözü geçecek.

İddialara göre başrol için Oyelowo kendisini düşünmüş. Bu filmde orijinal hikayeyi değil, Rocketeer’ın yerini alan başka bir karakteri göreceğiz. Öte yandan bu karakterimiz de en az orijinal filmdeki kadar yetenekli bir pilot olacak. Oyelowo’yu daha önce Selma ve The Water Man gibi filmlerde de görmüştük. Ricourt ise Now You See Me gibi oldukça olumlu eleştiriler alan bir işe imza atmıştı.

1991 yapımı orijinal filmde ise başrolleri Billy Campbell ve Jennifer Connelly paylaşıyordu. Beyaz perdenin ilk süper kahramanları arasına adını yazdıran Rocketeer, art deco sanat tasarımı ile de göz dolduruyordu. Bu filmde Cliff isimli yetenekli bir pilotun, jetpack ve kaskı bulmasının ardınan kötülere açtığı savaşı izliyorduk.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir