Yeni Hyundai Casper’ın iç mekanı ve özellikleri de ortaya çıktı

Hyundai, yaklaşık iki hafta önce dış tasarımını gösterdiği mikro-SUV modeli Casper’ın iç mekanını da ortaya çıkardı. Yeni Hyundai Casper, şirketin kendi evi Güney Kore’deki en küçük crossover modeli olacak. Diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Yeni Hyundai Casper sadece 3595 mm uzunluğa, 1595 mm genişliğe, 1575 mm yüksekliğe ve 2400 mm aks mesafesine sahip. Bu ölçülerle Hyundai’nin B-SUV modellerine kıyasla çok daha kompakt fakat buna rağmen oldukça pratik bir iç mekana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zira paylaşılan görsellerde ilk dikkati çeken detay tam katlanabilir ön koltuklar oluyor. Bu sayede araç, minik bir kamp aracına dönüştürülebiliyor.

Hyundai Casper özellikleri neler?

Minik SUV’un arka koltukları da tıpkı öndekiler gibi tam katlanabiliyor. Bunun yanı sıra arka koltukları 39 dereceye kadar geri yatırmak da mümkün. Ayrıca arka koltuklar 160 mm’ye kadar ileri ve geri kaydırılabiliyor ki bu da pratikliği artıran özelliklerden biri olmuş. Arka koltuklar tamamen öne kaydırıldığında 301 litre bagaj hacmi elde ediliyor. Ayrıca tüm koltuklar yatırıldığında 2059 mm uzunluğunda nesnelerin sığdırılabileceği düz bir alan ortaya çıkıyor.

Hyundai Casper’ın konsolunun biraz eski moda göründüğünü söylemek mümkün. Merkezde tablet ekran şeklinde 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranına yer verilmiş. Bunun yanı sıra 4.2 inç LCD gösterge ekranı da mevcut. Orta konsolda klima ayarı gibi işlemlerin yapıldığı bolca fiziksel düğme bulunuyor. Onun hemen sağında da USB çıkışları unutulmamış. Ön koltukların arasında da ince bir kol dayama ve bardaklıklara yer verilmiş.

Aracın multimedya sistemi Hyundai’nin Blue Link teknolojisinin yanı sıra Apple CarPlay ve akıllı telefon yansıtma özelliğine sahip. Ayrıca üst paketlerde geri görüş kamerasıyla entegre çalışıyor. Ön sıradaki merkez hava yastığı dahil olmak üzere 7 hava yastığının bulunduğu Casper’da ısıtmalı ve havalandırmalı sürücü koltuğu, 6 hoparlörlü ses sistemi, otomatik klima, sunroof, hava filtresi, LED aydınlatma, suni deri döşeme, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar gibi özellikler mevcut.

Casper’ın orta konsolundaki döner düğme vasıtasıyla kar, kum ve çamur modları arasında seçim yapılabiliyor. Ayrıca aracın en üst versiyonunda hız sabitleyici, otonom acil durum freni, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik çarpışma önleyici sistem, şeritte kalma yardımcısı, şerit takip asistanı, uzun far asistanı ve sürücü dikkat uyarısı gibi pek çok sürücü asistan teknolojisine yer verilmiş.

Hyundai Casper’da iki farklı motor tercih edilebilecek. 76 beygirlik 1.0 litre atmosferik MPI ünite ilk seçeneği oluştururken, 100 beygirlik 1.0 litre T-GDI turbo ünite de üst sırada yer alacak. Her iki motor da 4 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek. Casper’ın tamamen elektrikli versiyonunun da yolda olduğu belirtiliyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Hyundai Casper’ın bu yıl Güney Kore’de satışa sunulması bekleniyor. Fiyat bilgisi ve diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir