Yaani Arama Motoru Özellikleri

Turkcell’in, yerli bir arama motoru geliştirme amacıyla giriştiği proje sonucunda geliştirilen bir yerli arama motoru olan Yaani ile ülkemizin de artık bir arama motoru olması sağlanarak, ülkedeki bu açık kapanmıştır. Daha yeni geliştirilen bu arama motoru özellikle yerli kullanıcılar için bir çok avantaj sunuyor. Ünlü arama motorları kadar faydalı olması beklenen Yaani gelecek vaat eden bir yerli arama motorudur. Peki, Yaani yerli arama motoru özellikleri nelerdir?

Türkçeyi En İyi Anlayan Arama Motoru

Yaani’nin en büyük avantajlardan biri kullanıcılara sunduğu üst düzey Türkçe dil desteğidir. Daha çok Türk kullanıcılar için faydalı olacak bu özellikle internette dolaşırken daha keyif alacak ve daha verimli zaman harcayabileceksiniz. Diğer dilleri de tanıyan bir arama motoru olsa da özellikle yerli internet kullanıcıları için bu özellik sevindirici olacaktır.

 

Web Sürümü Olmayan Bir Arama Motoru

Yaani’nin yeni olmasından dolayı şu an sadece mobil uygulama olarak sadece piyasada bulunmaktadır. Ancak ileriki aşamalarda için web sürümlü versiyonu da geliştirilecektir. Şu anki durum itibariyle kıyaslandığında büyük bir adım olsa da gelişmeler yapılmalı ve sanırım evrensel bir reklam politikası izlenmelidir. Çünkü Google gibi büyük arama motorları ile rekabet kolay olmayacaktır.

Tercih Edilme Nedeni Şimdilik Milli Duygular

Arama motoru geliştirme gerçekten büyük gelişim isteyen bir sektördür. Google, Yahoo ve diğer büyük arama motorları ile rekabete girmek ve rekabet üstünlüğü kazanmak ancak uzun süreli geliştirmeler sunmak ile mümkün olabilir. Bu nedenle yerli arama motoru Yaani’nin şimdilik sadece milli duygular nedeniyle tercih edilebilir. Ancak uzun vadede işleri değiştirmek için çalışmalar yapılırsa bu durum neden değişmesin?

Güvenli E-ticaret Entegrasyonu Var

Geliştiricisi Turkcell’in de kullandığı güvenli e-ticaret Entegrasyonu ile zenginleştirilen Yaani mobil bir uygulama da olsa e-ticaret güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Özellikle e-ticaret siteleri için önemli sayılacak bu husus bir arama motoru için olması zorunlu bir unsurdur. Birçok avantajının yanında ilk etapta %25’lik bir yerli pazar payı hedefiyle piyasaya çıkarılan Yaani uluslararası bir rekabet gücü yakalaması için daha çok işler yapılması gerekir. Yerli arama motoru Yaani bir girişim olarak ise gayet başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir