WordPress Sizin İçin Uygun Platform mu?

WordPress , profesyonel altyapısı , zengin tema ve eklenti kaynağı ile birçok site sahibinin tercihi . Günümüzde Blogger ve daha birçok site platformu mevcut . Ancak WordPress aralarında en profesyoneli ve tercih edilenlerden biri . Peki ama WordPress , sizin için uygun mu ? WordPress kullanmalı mısınız ? Amacınıza , gelecekteki hedefinize göre bu sorunun cevabı şekillenecektir .

Dediğimiz gibi WordPress profesyonel bir altyapı ancak üstünde durulursa çabucak alışılacak bir sistem . Eğer sizin amacınız normal bir site ise , sadece tema aktarıp blog yazmak istiyorsanız Blogger sizin için daha uygundur . Blogger Platformu , yeni başlayanlar için daha uygundur . Oldukça kullanımı basittir . Bu işlere yeni başladıysanız Blogger tercih etmenizi tavsiye ederiz . Ama yok benim amacım ciddi , bu siteyle ileri gitmek istiyorum diyorsanız WordPress tercihiniz olmalıdır . Tabii ki Blogger ile de ileri gidebilirsiniz ama birçok kişiye göre WordPress daha uygundur .

WordPress kullanacaksanız sitenize bir host gereklidir ve buda para demektir . Bir hosting sponsoru bulamazsanız para vermelisiniz . Ancak Blogger’da böyle bir durum söz konusu değil . Bunuda göz önünde bulundurmalısınız.

Yukarıda değindiklerimize göre WordPress size uygun mu yoksa değil mi kendiniz karar vermelisiniz . Tekrar söyleyelim , hedefiniz ciddiyse WordPress , kısa çaplı bir projeniz varsa Blogger kullanabilirsiniz . Tabii ki bunlar prensip meselesi , siz nerede rahat ediyor ve daha verimli çalışıyorsanız oraya tercih etmeniz daha iyidir ancak platform önemli bir konudur , bu konu hakkında daha detaylı araştırma işinizi görebilir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir