WordPress Güncellemelerinin Önemi

Site altyapıları arasında WordPress en çok kullanılan site platformlarından biridir . Binlerce tema ve eklenti desteği , kolay kullanım ve profesyonel altyapısı ile WordPress kullanılması gereken site altyapıları arasında . WordPress kullanan site sahipleri bilir , WordPress’e arada bir güncelleme gelir . Bu güncellemeler belki de siteniz için hayati önem taşıyabilir , o nedenle dikkatli olmanız ve takipte kalmanız gerekir .

Ancak bazı insanlarımız ” Amann , güncellemessem ne olcak sanki ” tavrını takınıyor . Bu çok yanlış bir durum , mutlaka güncellemelere önem vermelisiniz . Çünkü bu güncellemeleri adamlar canları sıkıldığı için yayınlamıyor , mutlaka belirli bir sebepleri var . Örneğin bir özelliği güncelleştiriyor olabilirler veya bir yenilik getirmeye çalışıyor olabilirler . Bu nedenle güncelleştirmeleri yüklemelisiniz . En önemlisi de WordPress’de bazen hayati açıklar olabilir , yükleyeceğiniz güncelleştirme ile bu açığı da kapatabilirsiniz . Eğer kapatmazsanız siteniz hackerlar tarafından hacklenebilir . Bu nedenle diyoruz hayati önem taşıyabilir diye . Güncellemeleri her zaman önemseyin ve güncelleme gelmiş mi takip edin . Güncelleme bildirimini gördüğünüz anda güncelleyin , beklemeyin . Çünkü bir açık varsa , o açığı hızlıca kapatmak en iyisidir ancak her güncelleme ile de bir açık kapatılacak diye bir husus yok , dediğimiz gibi bir yenilik getiriyor veya bir şeyi güncelliyor olabilirler.

Güncelleştirmeleri yüklemek için Worpdress yönetim panelinize girin , eğer yeni bir güncelleme varsa bildirim göreceksiniz. Oradan adımları takip ederek güncelleştirmeleri ister kendiniz indirip , ister otomatik olarak yükleyebilirsiniz . Unutmayın , her zaman güncel kalmak en iyisidir .

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir