Whatsapp’tan Çok Konuşulacak Yeni Güncelleme

Whatsapp kullanıcılarına büyük rahatlık sağlayan yeni sürüm, telefon rehberinize kayıt yapmadan aramak istediğiniz numarayı aramanızı sağlıyor.

Hemen herkesin telefonunda bulunan çok kullanışlı bir program olan Whatsappson yıllarda yaptığı güncellemelerle daha çok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Tüm android telefon kullanıcılarının rahatlıkla kullanabildiği Whatsapp durum paylaşma özelliği sayesinde bir sosyal medya aracı gibi kullanılmaktadır. Kendini sık sık güncelleyen bir program olmakla birlikte son zamanlarda Whatsapp’a yeni bir güncelleme daha gelmiş bulunmakta.

Whatsapp’a yeni gelen güncelleme ise şu şekilde; eskiden Whatsapp üzerinden biriyle konuşma yapılabilmesi için o telefon numarasının mutlaka rehberde olması gerekiyordu. Şimdi ise böyle bir zorunluluk bulunmuyor.Yani Whatsapp üzerinden aramak istediğiniz kişiyi rehbere kaydetme zorunluluğunuz olmadan da arayabilmeniz mümkündür. Tek şart aramak istediğiniz kişinin de Whatsapp kullanmasıdır.

Birçok kişi tarafından sorun olan bu durum ortadan kalktı.Telefon rehberinize kaydetmek istemediğiniz veya tanımadığınız kişileri de Whatsapp yeni güncellemesi sayesinde arayabileceksiniz. Karşınızdaki kişiyi rehberinize kaydetmeden arayabilmeniz için tek bir şart gerekiyor. Aramak istediğiniz kişi de mutlaka Whatsapp kullanmalıdır. Bu kişide whatsapp kullanıyorsa, arayabilir, karşınızdaki telefonunuzu açarsa görüşmeye başlayabilirsiniz.

Whatsapp Yeni Güncellemesi

Whatsapp’ın yeni özelliğinden yararlanabilmek için telefonlarınızda Whatsapp uygulamasını mutlaka güncellemelisiniz. Aksi taktirde bu özelliği kullanmanız mümkün olmayacaktır. Arama kısmına girip telefon numarasını yazarak, rehbere numara kaydetmeden Whatsapp üzerinden arama yapabileceksiniz. Aynı zamanda bu özellik sayesinde karşınızdaki kişinin Whatsapp kullanıp kullanmadığını da öğrenmiş olacaksınız. Numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız, eğer profil resmi açıksa kişinin kim olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Whatsapp yeni güncellemesi kullanıcılara bir anda sunulmadı.Yavaş yavaş kademeli olarak sunulmaya başlayan bu güncelleme birçok kişinin işini kolaylaştıracaktır. Yeni sürümü indiren kullanıcılar bu özelliği kullanabilecekler.Kullanıcıların sorun olarak gördüğü, özellikle işi dolayısı ile sık sık kaydedilmemiş numaraları arayan kişiler artık Whatsapp üzerinden rahatlıkla görüşme yapabilecekler. Aramak istediğiniz numara Whatsapp kullanıyorsa görüşmeye başlayabileceksiniz. Whatsapp yeni sürümü kullanmak için telefonunuzdan uygulamayı güncelleyebilir veyason Whatsapp sürümünü telefonunuza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir