Ubisoft, Far Cry 6’nin Yeni Jenerasyon Konsollara Fiyatsız Yükseltilebileceğini Teyit Etti

Konsollarda yeni kuşağa geçiş hem aygıt stoklarındaki zahmet hem yeni jenerasyon için geliştirilen oyunların pandemi nedeniyle sık sık ertelenmesi hem de oyun fiyatlarında yaşanan güncelleme nedeniyle biraz sancılı oluyor diyebiliriz herhalde, ne dersiniz?

Sorun olarak görülebilecek mevzulardan birisi de eski jenerasyon için satın alınan oyunların yeni jenerasyona yükseltilmesi konusu. Sony’nin 1. parti oyunlarda fiyatsız yükseltme imkânı sunmaması elbette can sıkıyor.

Neyse ki, en azından şimdilik Ubisoft tarafında bu türlü bir siyaset benimsenmiş değil. Far Cry 6 twitter hesabından yapılan paylaşımla, oyunun PS4 yahut Xbox One versiyonunu satın alanların, rastgele bir fiyat ödemeksizin oyunun PS5 yahut Xbox Series versiyonuna yükseltme yapabilecekleri bir defa daha teyit edilmiş oldu. Oyunun kutulu versiyonunu yahut dijital kopyasını almış olmanız da bir fark teşkil etmiyor, her hâlükârda bu türlü bir imkânınız olacak. Far Cry 6’yı sabırsızlıkla bekleyenler için hoş bir haber diyebiliriz herhalde, o denli değil mi?

Umuyorum, öbür firmalar da bu türlü bir siyaset benimser, önümüzdeki devirde her iki kuşak için çıkacak oyunlarda fiyatsız yükseltme imkânı sunulur.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir