Twitter ‘da Nasıl Trend Topic Olabilirim

Son zamanların en trend sosyal medya uygulaması olan Twitter birçok kişinin trend topik( tt) olmak için çabaladığı bir uygulamadır.

Sosyal medya hayatımızda var olan ve var olmaya da devam edecek bir platformdur. Twitter uygulaması da en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Herkesin düşüncelerini paylaştığı bir uygulama olan Twitter, en kapsamlı sosyal medya uygulamalarından biridir. Twitter ‘da birçok kişi trend topic olmayı, yani TT listelerine girmeyi hedeflemektedir. Trend topic listelerine girenler ise haklarında en çok konuşulanlardandır.

Trend topic listesine girilebilmesi için Twitter ‘da # imgesi ile başlamak gerekmektedir. Hastag olarak geçen bu imgeden sonra trend cümleler paylaşılır. Bu cümle ne kadar çok kişi tarafından paylaşılırsa, trend ristesine girmek o kadar hızlı olacaktır.

Twitter ‘da TT Olma

Twitter ‘da trend topic olma için belirli şartları yerine getirmek önemlidir. Daha önceden trend topic olmuş bir cümleyle tekrar trend topic listesine girmek zordur. Bundan dolayı daha önceden paylaşılmamış bir cümle olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte Twitter’da bu cümlenizi paylaşan kişilerin twitter’da yeni açılmış bir hesap olmamaları önemlidir. Yeni hesaplarda TT listesine girme şansı düşüktür. Bundan dolayı yeni hesaplardan girilmemesi daha avantajlı olacaktır.

Twitter ‘da trend topic listesine eklemek istediğiniz paylaşımın link, fotoğraf ve internet sitesi olmamasına da özen göstermelisiniz. Aynı zamanda trend topik listesine girmek isteyen kişilerin twitter’ da başka konular hakkında TT çalışması yapmaması gerekiyor. Gerekli koşulların sağlanması durumunda birkaç saat içerisinde trend topic listesinde olması muhtemeldir.

Bununla birlikte Twitter ‘da TT olmak için paylaşımınızda ç,ö,ü,i,ş,ğ gibi harfleri kullanmamanız gerekiyor. Bu harfleri kullandığınızda yabancıların Twitter ‘da trend topicinizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Twitter’da kopyalama yapmamanız TT olmanızı kolaylaştıracaktır. Hastag’inizi yazdıktan sonra paylaşımı copy paste yapmamalısınız. Trend topic olmak istiyorsanız, paylaşımınıza başka bir tag veya etiket yapmamaya özen göstermelisiniz. Unutmayın TT olmakiçinaynı konu hakkında farklı hesapların konuşması ve gerekli koşulları sağlaması gerekmektedir. Böylece daha kısa sürede trend topic olabilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir