TellTale, The Expanse Oyunuyla Geri Dönüyor

The Game Awards 2021 merasimini geride bıraktık, milyonlarca (daha doğrusu onlarca) yeni fragman izledik, yeni oyun duyuruları yapıldı. Bunların tümünü aslında aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Yapılan duyurular ortasında bir fragmandan fazlasını da öğrendiğimiz oyunlardan da farklı ayrı bahsetmek lazım ki bunlardan birisi de Telltale’in geri dönüş oyunu: The Expanse.

The Expanse son yılların en yeterli uzay bilimkurgu dizilerinden bir tanesi, Amazon Prime’da yayınlanıyor. Kitapları da bir o kadar hoş olan The Expanse kainatı hakikaten de oyunlar için son derece uygun bir gereç sunuyordu, Telltale’in geri dönüş oyunu olarak bu kozmosu seçmesine o yüzden şaşırmadım. Umarım hakkını verecekleri bir oyun yaparlar ve biz The Expanse sevenleri üzmezler.

Fragmanda şimdilik yalnızca Camina Drummer’ı terk edilmiş uzay istasyonu The Artemis’te yürürken görüyoruz. Zati ellerini artta birleştirdiği anda “aha Camina” diye düşünmüştür dizinin takipçileri 🙂

“Daha evvel anlatılmamış bir karakter ve öykü seçmek istedik – oyuncuların etkileyebilecekleri, fakat kitapların ve diziye sadık bir kıssa. Telltale ile işbirliği yapmamız hem farklı fikirleri tartışmamıza, hem de mümkün olan en uygun öyküyü anlatmak için her iki firmanın da macera çeşidine getirdiği farklı perspektiflerden faydalanmamıza imkan sağladı.” diyor Deck Nine COO’su Jeff Litchford.

The Expanse: A Telltale Series, Telltale ile Life is Strange: True Colors’ı geliştiren Deck Nine Games işbirliğiyle geliştiriliyor ve şimdi bir çıkış tarihi yok.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir