Supercell’in yeni oyunu Clash Royale Android incelemesi

Finlandiya merkezli mobil oyun geliştiricisi Supercell yeni oyunu Clash Royale geçtiğimiz hafta android için yayınlandı.Supercell, Clash Royale oyununun ilk duyurusunu Ocak ayında yapmış ve ilk olarak Finlandiya, Kanada, İsveç, Hong Kong’un da dahil olduğu 9 ülkede oyunseverlerin beğenisine açmıştı.

Gelelim oyunumuza;

Screenshot_2016-03-06-16-46-01

Oyun oynanış stili olarak Hearthstone, Plants vs. Zombies gibi oyunlarda elimizdeki desteyi kullanarak saldırı yaptığımız bir oyun tarzında hazırlanmış.

Clash Royale’da bulunan karakterler bize yabancı değil.Barbarlar, Okçular, Goblinler, Duvar Yıkıcılar ve hatta pekkalar…Oyun açıldığında kafa karıştırmayan 5 menü ile karşılaşıyoruz.DÜKKAN kısmından gerek oyundan kazandığımız altınlarla ya da taşlarla gerekse gerçek para ile alışveriş yapabiliyoruz.Yeni kartlar alabiliyoruz destemize..

Screenshot_2016-03-06-16-46-09

KARTLAR bölümünde ise elimizde bulunan karakter kartlarını ve bunların geliştirmelerini gerçekleştiriyoruz.

Screenshot_2016-03-06-16-46-13

SAVAŞ  kısmında  öncelikle 7 adet eğitim savaşlarını yapmamız lazım. Sonrasında 1.arenada artık rakiplerimizle karşılaşabiliyoruz.Karşılaşma başladığında kartlarımızdaki karakterleri  orta alanı geçemeden yerleştiriyoruz.Fakat rakibin savunmalarını yıktıkça iç tarafa doğru yerleştirme imkanına sahip oluyoruz.Rakiple eş zamanlı olarak karşılaştığımız için aynı zamanda savunma yapmamızda gerekli.Bu mücadeleyi oldukça zevkli bir hale getiriyor doğrusu.

Kartlarımızı alt tarafta dolan iksir barımıza göre bırakıyoruz her kart belli bir iksir tüketimine sahip.Her karşılaşma  için 3 dakikalık süre var.Süre 1 Dakikanın altına indiğinde oyun hızlanıyor ve çok iyi seçim yapmanız gerekiyor.Berabere biterse oyun uzuyor ve ANİ ÖLÜM moduna giriyor.Burada  ilk kuleyi yıkıp sayı alan kazanıyor.Screenshot_2016-03-06-16-46-17

KLAN bölümü 3.levele ulaşınca aktif oluyor.Klandaki arkadaşlarınızdan bazı kartları isteyebiliyorsunuz.Screenshot_2016-03-06-16-46-21

Son olarak TV ROYALE bölümünde yapılan karşılaşmaların tekrarını izlemek mümkün.Bazı karşılaşmaları izleyerek yapacağınız stratejileri belirleyebilirsiniz.

Screenshot_2016-03-06-16-46-26

Genel olarak baktığımızda oyun clash of clans dünyasına aşikar olanlara farklı bir lezzet sunuyor.Sesler çok iyi.Karşılaşma esnasında ya da bitiminde karşı tarafa mesaj ya da animasyonlar atabiliyorsunuz.Arena seyirci alkışlaşma efektide insaı gaza getirmiyor değil bu arada.

Oyunu aşağıdaki bağlantıdan telefonlarınıza indirebilirsiniz.

indir

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir