Son 24 Saatte %20 Oranında Artan Raydium (RAY) Nedir?

Raydium platformu merkezi bir emir defteri ve zincir üzerinde likidite ile çalışan, Solana Blockchain’i ile kurulan, Serum DEX’in hızlı alım-satımlarını, paylaşımlı likiditesini ve diğer özelliklerinden yararlanan bir platformdur. Raydium Solana Blockchain’ine kurulmuş olsa da Ethereum ile birlikte çalışabiliyor. Platform ağın güvenliğini ve devamlılığını sağlamak için proof of history konsensüsünü kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hem merkeziyetsiz borsa hem token olan Raydium’un tokeni RAY’dır. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %20 oranında yükselerek 8,28 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 511.462.161 dolar olan Raydium’un dolaşım arzı 60.394.097’dir.

Raydium’u Kullanışlı Yapan Başlıca Avantajları Nelerdir?

Hız ve düşük maliyet: Solana blockchain’i kullanılarak Ethereum’a göre daha hızlı ve gas ücretleri oldukça düşük.

Ekosistem için merkez emir defteri: Serum merkezsiz borsasının limit emirlerini kullanan Raydium için likidite problemi ortadan kalkıyor.

Alım-satım ara yüzü: Kullanıcılar dilerse TradingView’de yer alan grafikleri kullanabiliyor ve limit emirleri verebiliyorlar.

Coin Swap: Kullanıcılar ucuz gas ücretleriyle ve düşük borsa işlem ücretleri için emir defterine ihtiyaç duymuyor. Kolayca tokenlerini değiştirebiliyorlar.

Farming: Raydium’da farming sistemi sayesinde kullanıcılar likidite sağlayıcısı haline gelebiliyorlar. Böylece katkıları oranında ödül kazanabiliyorlar.

RAY Token

RAY, Raydium protokolünün yerel tokeni ve Solana tabanlı coinlerden biridir. RAY’ın maksimum 555.000.000 token arzı var. Bu da onu diğer zincirlerdeki benzer tokenlerin tedarikine kıyasla biraz daha çekici hale getirir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir