SnapchatLenses Nasıl Kullanılır?

Anlık paylaşımları ve süre sınırının kullanışlı olmasından ötürü sosyal medya kategorisinde tercih edilen birçok kişi tarafından da sevilerek kullanılan bir uygulamadır Snapchat. Dünya akıllı telefonu olup neredeyse indirmeyen insan kalmadı denilecek kadar büyük bir kitleye sahiptir.

Uygulamaları detaylı olarak incelediğimiz zaman kendini geliştirmekte ve ileriye taşımaktadır Snapchat. Geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu bir günleme sayesinde yeni bir bölüme imza atmıştır. SnapchatLenses artık hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir. Birçok kişinin yüzlerini değiştirmeye yönelik kullandığı bu seçenekte inanılmaz efektler ve sahneler vardır. Peki SnapchatLenses nasıl kullanılır diye soruyorsanız cevabını bulabileceğiz.

Bütün İşletimler Tarafından Destekleniyor

İOS ve Anroid işletimine sahip bütün telefonlarda kullanılabilmektedir. SnapchatLenses uygulaması herhangi bir indirme ve yükleme dahilinde yapılabilecek bir uygulama değildir. Programın kendi bünyesinde olan bu özellik içerisinde birçok şeyi barındırmaktadır. Tamamen yüz tanıma sistemi ile aktif hale gelen seçenek bütün telefonlarda kullanılabilmektedir.

Kullanım Seçenekleri

Programın içerisinde yer alan bu seçeneği kullanabilmek bir hayli basit bir yöntemi gerektirmektedir. Öncelikle Google Play veya Apple Store mağazalarından Snapchat uygulamasını indirmelisiniz. Daha sonrasında ise üyelik işlemlerini başarı ile tanımlayıp uygulama içerisindeki yerinizi almalısınız. Ön kamera seçeneğine bastıktan sona ana ekranda görünen yüzünüzün üstüne basılı tutuyorsunuz. Uygulama yüzünüzü tanıyarak bu sistemi devreye geçiriyor ve daha sonrasında sizde aşağıda yer alana ikonları seçerek kendinizi baştan yaratıyorsunuz.

 

Gökkuşağı Korku Kalp ve Gözyaşı

Uygulama içerisinde kesinlikle en fazla kullanılan yüz efekt sıralamasında önemli bir yere sahip olan gökkuşağıdır. Yüzünüzün üzerine basılı tuttuktan sonra aktif hale gelen seçenek aşağıda çıkan ikonlara tıklamanız ile aktif hale gelmektedir. Burada birçok yüz değiştirme ikonu var iken Dünya üzerinde ne çok tercih edilenleri gökkuşağı, korku teması, kalp gözleri ve gözyaşı olmuştur. Sizlerde bunlardan birini seçerek kendinizi farklı bir hale getirebilirsiniz.

Snapchat Android

Snapchat iOS

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir