Skype Konuşma Geçmişini Silmek

Skype yaptığımız anlık görüşmelerin bir kaydını depolamaktadır. Konuştuğunuz kişilerle tam olarak neler konuştuğunuzun detaylarını daha sonradan hatırlamak için kullanabileceğiniz bu hizmet bazı zamanlarda bize karşı kullanılabiliyor. Örneğin; bilgisayarınızın başında yokken bu özel konuşmalar, paylaşılan şifreler veya farklı bilgiler, 3. şahısların eline geçebiliyor.

Eğer Skype geçmişinizin kayıt altına alınmasını istemiyorsanız, bu konumuzda sizlerin derdine çare olmak için neler yapmanız gerektiğini söyleyeceğiz. Skype geçmişi silme ve temizleme yolu pek kullanılan ve bilinen ayarlar olmamasından ötürü çoğu kişi bu yolun nasıl olduğuna yada var olup, olmadığına dair soru işaretleri ile bu konu başlığımıza gelmiştir.

Skype Konuşma Geçmişini Silmek

Skype programının ana sayfası üzerinde yer alan “Görünüm” listesi altındaki “Yakın Zamanda” isimli sekmeden yakın tarihli konuştuğumuz kişilerin konuşma geçmişi saklanmaktadır. Öncelikle bu sekmeye gelmeniz gerekmektedir.

görünüm

Bu sekmeyi aktif ettikten sonra Skype’ın sol kısmında bulunan “Yakın Zamanda” sekmesine tıklayarak son yazışma ve konuşma geçmişlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha sonra konuşma geçmişini silmek için Skype’ın üst kısmında yer alan “Araçlar” menüsüne daha sonra ise bu menünün altında yer alan “Ayarlar” sekmesine gelmelisiniz. “Ayarlar” sekmesini açtıktan sonra, karşımıza gelen yeni pencereden sol kısımdaki menüden “Gizlilik” sekmesi daha sonra “Gizlilik Ayarları” ve daha sonra ise “Geçmiş Kaydı” başlığındaki “Geçmişi Sil” seçeneği ile geçmişinizi kolaylıkla silebilirsiniz.

skypegecmissil

Ek olarak “Geçmişi sil” kısmının sol tarafında yer alan açılabilir menü aracılığıyla ne kadarlık bir vakit aralığına ait kayıtların saklanacağına da siz karar verebilirsiniz. Eğer saklama seçeneğini seçerseniz, Skype görüşmelerinizi kayıt altına almayacaktır.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir