Siri Nasıl Sessize Alınır?

Hayattaki teknolojilerden en büyüğü cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle başlamaktadır. Cep telefonun bize sağladığı imkanlardan uzun uzadıya bahsetmeye gerek yok sanırım. Hemen herkes cep telefonunun hayatımızda ki yerini çok iyi bilmektedir. Cep telefonlarında siri konuşma denilen yazılımın oluşturulması da cep telefonlarında sağlanan olanaklardan biridir. Bas konuş tuşuna basarak istediğimiz komutları telefonumuzun tuşlarını kullanmadan bu sistem ile yapabilmekteyiz. Özellikle oto kullanıcıları araç kullanırken bu işlemi kullanırlar ve bu sayede hem araç kullanıp hem de telefona komutlar vererek rahatça konuşabilmektedirler.

Siri Nasıl Sessize Alınır?

Cep telefonlarında ki siri sessiz işlem için cep telefonunuzdaki ayarlar bölümünden bu işlemi yönetebilir ve çok kolayca sessize alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem son derce basit olup cep telefonunuzun ayarlar kısmında bu işi çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Bunun için takip edilen yöntem şöyledir: Ayarlar>Genel>Siri>Sesli Geri Bildirim>seçeneğinden Anahtarıyla Denetle butonunu tıklayarak işleminizi tamamlarsınız. Bu sayede artık bundan sonra ses geri gelmeyecek ve sessizce bu sistemi kullanabileceksiniz.

Siri İşlemi Nerelerde En Çok Kullanılır?

Cep telefonumuzda olan siri sistem her yerde her zaman kullanılabileceği gibi en çok dediğimiz gibi araç içinde telefona dokunmadan rahatça kullanmak için kullanılır. Bu sayede yolda araç kullanırken dikkatimiz dağıtmadan bu sistemi kullanarak hayatımıza kolaylık katabiliriz. Bu sayede hem aracımızı kullanıp hem de telefon görüşmemizi telefonumuza dokunmadan rahatça gerçekleştirebiliriz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir