Samsung Galaxy Z Fold3 Ne Kadar Dayanıklı: İşte İşkence Testi Sonuçları…

Samsung’un kısa bir süre önce tanıttığı yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold3’ü tanıtıldığı gibi incelemiştik hatırlarsanız. Şirketin çok şeyler beklediği katlanabilir akıllı telefon ailesinin bu yeni modelinin dayanıklılığı da selef modele göre artırılmış durumda. Yeni Galaxy Z Fold3, yüzde 80 daha güçlü bir gövde, daha parlak ve daha güçlü bir ekran ve suya karşı dayanıklılık için IPX8 sertifikasıyla bir önceki modele göre büyük iddialara sahip. Peki, Galaxy Z Fold3 gerçekte ne kadar dayanıklı?

Akıllı telefonlara işkence testi yapmasıyla ünlü JerryRigEverything, Galaxy Z Fold3’ü atlamamış. YouTube kanalında yayınladığı 12 dakikalık videoda Galaxy Z Fold3’e tüm işkenceleri uygulayan JerryRigEverything, özellikle Gorilla Glass DX ile kaplanan yeni kamera lenslerini şaşırtıcı derecede çizilmeye dayanıklı bulmuş.

Ekranın geçen yıla göre daha güçlü olduğunu da görünürken, yine de bu ekran zarar görmez değil. Fakat S Pen Fold Edition‘ı kullanarak telefonun ekranına bastırmak herhangi bir zarar vermiyor. Bu da ekranın, kalem ile kullanımı için önemli bir not.

Galaxy Z Fold3’ün alüminyum gövdesi de oldukça sağlam dururken, elbette bir kesici alet ile ona zarar verebiliyorsunuz. Nasıl olduğunu hemen yukarıdaki Galaxy Z Fold3 işkence testinde görebilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir