Samsung Galaksi S4 Şarj Sorunu ve Çözümleri

Farklı nedenlerden dolayı farklı cihaz sorunları yaşanabilmektedir. Özellikle akıllı telefonlar fazla fonksiyon içerdiklerinden dolayı bazı arızalar sıklıkla görülür. Birçok kişinin yaşadığı bu sorunların teşhisini ve çözümlerini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı Samsung Galaxy S4 kullanıcılarından şarj sorunu yaşandığı ile alakalı şikayetler duyarsınız. Bu sorun yazılım kaynaklı değilse sıkıntı genellikle çözülebilmektedir. Yazılımsal sorunlar için ürünün yetkili servisi ile irtibata geçmeniz gerekebilir.

Öncelikle Samsung Galaxy S4 cihazınızın şarj girişini kontrol ediniz. Şarj aletiniz ile başka telefonu şarj etmeyi deneyin eğer şarj ediyorsa girişinizde bir sorun olabilir.

Cihazınızın şarj aleti bozuldu ve yeni şarj aleti aldıysanız şarj aleti orijinal değil ise bu tip sorunlar ile karşılaşmanız gayet normaldir. Bu tip aksesuarlar için önünüze gelen yerden alım yapmamanızı salık veririz. Özellikle garantisi olan orijinal şarjlar sıkıntıların yaşanmasını önleyecektir.

samsung galaxy s 4 şarj

Batarya üzerinde bulunan çipi kesinlikle çıkartmayınız. Bu çipin bazı fısıltı gazeteleri ile yaygınlaşmış dinleme cihazı olduğu yönünde ki haberler kesinlikle yalandır. Bu çipin görevi telefonunuz şarj edildiğinde otomatik alımı durdurmaktır. Çipi çıkarttığınız anda dolum ayarları bozulabilir ve yeni bir batarya almak zorunda kalabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 cihazınızın şarj aletinin kablosunda kopukluk olabilir. Bu nedenle şarj almıyor olabilir.

Eğer sorun geçmediyse büyük bir ihtimalle sorun şarj girişi ile alakalıdır. Cihazını servise göndererek şarj sorunu olduğunu söyleyiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir