realme UI 3.0 Android 12’ye Dayalı Formda Resmi Olarak Piyasaya Sürüldü

realme, en yeni akıllı telefon işletim sistemi olan realme UI 3.0 sürümünü resmi olarak piyasaya sürdü. realme UI 3.0, bekleyenleri için güncellendi. realme UI 3.0, Android 12’nin birçok yeni özelliğini beraberinde getiriyor. Tasarım, sürükleyici akış, şahsileştirme, zımnilik ve işlevsellikteki yükseltmeler ile Seamless Fun eser konseptini koruyor. realme kullanıcıları için yesyeni bir tecrübe sunuyor.

Akıcı Alan Tasarımı

realme UI 3.0’da tasarım daha etkileyici, görünüm daha sistemli ve genel kullanıcı arayüzü kullanımı daha sürükleyici ve akıcı.

Birinci olarak, yeni bir 3D simge tasarımı sayesinde simgeler büsbütün yenileniyor. Ana sınırlara yoğunluk ekleniyor ve daha dinamik bir his vermek için ise yarı saydam bir sistem kullanılıyor. Bu öğeler ayarlandıktan sonra tüm simge tasarımı daha canlı ve üç boyutlu hale geliyor. UI 2.0’a kıyasla, kullanıcıların isteklerine daha âlâ ahenk sağlaması için daha geniş bir renk yelpazesi eklenmiştir.

Yalnızca bununla hudutlu da değil. realme UI 3.0, boşluk bırakarak bilgi yoğunluğunu azaltmak için bir tertip seçiyor. Ek olarak başlık boyutu ile sembol ve metin kontrastı, kullanıcılara aldıkları bilgilerle ilgili bir ehemmiyet ve konsantrasyon hissi vermek için geliştirildi. Bu ise çok beğenilen bir görsel tecrübe sağlıyor.

Şahsileştirme

realme kullanıcı arayüzü her vakit büyük ölçüde şahsileştirmeye müsaade vermiştir. Simgeler, art planlar, yazı tipleri ve başka öğelerin tümü, kullanıcıların zevklerine nazaran özelleştirilebilir. Artık realme UI 3.0, tema rengi özelleştirme özelliğini dünya çapında destekliyor. Kullanıcılar tema rengi olarak en sevdikleri renklerden rastgele birini seçebilirler. AOD (Daima Açık Ekran) da yükseltildi. Kullanıcılar bir fotoğraf yükleyebilirken, eşsiz bir AOD dizaynının keyfini çıkarabilir. Bu ortada realme UI 3.0, realme maskotu realmeow’un AOD’sini de piyasaya sürdü. Size en çok hitap edeni seçin ve orijinal AOD biçiminizin tadını çıkarın!

Ayrıyeten realme UI 3.0 hayaletler, yiyecekler, günlük ömürden objeler ve aklınıza gelebilecek her şey ile ilgili birçok emojiyi de dayanaklar. Ve realme UI 3.0, muhakkak aygıtlar için kimi yeni dinamik duvar kağıtlarına sahiptir. Böylelikle kullanıcılar yeni görsel tecrübenin tadına varabilirler.

Akıcılık ve Fonksiyonellik

Yapılan araştırmalara nazaran, kullanıcıların birden fazla realme UI 2.0’ın sürükleyici tecrübesinden hakikaten mutlu kaldı. Ve bu özellik realme UI 3.0’da daha da geliştirildi.

realme UI 3.0’da tanıtılan yapay zeka pürüzsüz motoru, her istikametten pürüzsüzlük katıyor ve temel mantıkta güç tüketimini azaltıyor. Toplam bellek kullanım suratı artırıldı, bellek parçalanması en aza indirildi ve yapay zeka bellek sıkıştırma ile birleştirilmiş kaynak planlaması sayesinde farklı programlar makul başlatılıyor. Bu, bellek kullanımını %30 azaltmaktadır, genel uygulama başlatma performansını %10 ve pil ömrünü ise %12 artırmaktadır.

Birebir vakitte, animasyonlar daha uygun optimize edilmiştir. Yapay zeka animasyon motoru, objelerin hareketini ve eğriliğini sınırlamak için sönümlemenin dinamik değişimini belirler. Efekt, hareketi daha “rahat bir şekilde” takip eder. Ve böylelikle daha akıcı hale gelir.

Yüzen Pencere 2.0, realme UI 3.0’a da tanıtıldı. Kullanıcılar, pencereleri istedikleri üzere denetim edebilir. Bu da pencereleri çeşitli bağlantı ve kullanım senaryolarında daha pratik ve kullanışlı hale getirir.

Kapalılık

realme UI 3.0, kullanıcıların şahsî datalarının ve bilgilerinin her zamankinden daha inançlı olmasını sağlamak için zımnilik fonksiyonlarını de güncellemektedir.

realme UI 3.0, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı yahut görüntülerinizi özel olarak paylaşmanıza imkan tanıyan yeni bir altyazı birleştirme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, hayatlarına dair anları inançlı bir halde paylaşmak için fotoğrafın pozisyon bilgilerini ve vakit damgası, kamera modeli ve ayarlar dahil olmak üzere fotoğraf datalarını silebilir. realme UI 3.0’da uygulama müsaadelerine daha fazla sınırlama da eklendi. Pozisyon dataları kelam konusu olduğunda, pozisyon kapalılığını korumak için örneğin belli olmayan pozisyonlar kullanılır.

Ayrıyeten resimsel gösterimler, tüketicilerin uygulamaların zımnilik etkinliklerini fark etmelerini sağlar. Uygulama müsaadesinin kullanımını grafiklerde, uygulama müsaadelerinin bir listesini ve kullanıcıların kapalılık kullanımına her açıdan hakim olmalarına imkan tanıyan makul uygulamaların kullanımı hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Yol Haritası

realme UI 3.0 şu anda her model için uyarlanıyor. realme, her model için basamaklı olarak deneme sürümünü açacaktır, bu nedenle resmi realme hesabını ve resmi topluluğu takip etmeye devam edin.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir