Realme, 125W UltraDart hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefonu için tarih verdi

Realme geçtiğimiz yıl 125W UltraDart hızlı şarj teknolojisini duyurmuştu. Aradan bir yıl gibi bir süre geçmesine rağmen Çinli üretici bu teknolojiye sahip tek bir akıllı telefon bile çıkarmadı. Ancak bekleyiş sona erecek gibi görünüyor.

Realme başkan yardımcısı ve Hindistan CEO’su Madhav Sheth, önümüzdeki yıl 125 watt hızlı şarj teknolojisini ticarileştireceklerini ve bu teknoloji ile donatılmış ilk akıllı telefonu satışa sunacaklarını resmen açıkladı.

3 dakikada %33 şarj

Şu anda piyasada Xiaomi Mix 4 gibi 120W hızlı şarj özellikli birkaç akıllı telefon mevcut. Dolayısı ile Realme’nin elini çabuk tutması durumunda, sektördeki en yüksek şarj hızına sahip ilk akıllı telefonunu çıkarma şansı var.

Realme tarafından daha önce açıklanan bilgilere göre 125W UltraDart hızlı şarj teknolojisi ile 4.000 mAh‘lik bir pilin üçte birini doldurmak sadece 3 dakika sürecek. Bu üst düzey teknolojiyi hangi modelde göreceğimiz ise henüz belli değil.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir