Q R Kod Nasıl Oluşturulur?

Özellikle büyük ve önemli şirketlerin web adreslerini uzun uzadıya yazmak yerine QR kod ile çok daha kısa yoldan oluşturulması ve web adresinin pratik olarak girilmesi için bu işlem uygulanır. Çok kısa zamanda bu kodu oluşturarak istediğiniz işlerde kolaylık olması amacıyla kullanabilirsiniz. Bunun için çok uğraşmanıza gerek kalmadan kodunuzu bir kaç dakikalık bir süre zarfı içerisinde oluşturmanız mümkündür.

Q R Kodun Oluşturulması

Kısa yoldan web adreslerine erişmek için yapılan bu sistem şu şekilde yol izlenerek yapılır. QR kodun oluşturulması için yapılan işlemin takibi için önce web adresi yazılır ve QR kod oluştur tuşuna basılır. Web adresiniz kare şeklinde bir simge ile gösterilir ve istediğiniz zaman bu halde web adresini kullanabilir ve üzerine tıklayarak istenen dosyayı açabilirsiniz.

QR Kod Nerelerde Kullanılır

Web adreslerinin kullanımında kolaylıklar sağlayan QR kod kullanımı her yerde kullanılacağı gibi en çok önemli yazışmaları olan ve web adresinin sık sık tekrarlanacağı durumlarda daha çok kullanılır. Bu sayede şirketler çok daha kısa sürede yazışmalarını yapabilir ve web adreslerini çok daha pratik yoldan kullanarak istedikleri işlerde yararlanırlar. Siz de bu sayede en çok kullandığınız dosyaları bu şekilde kodlayarak dosyalarınızı açmakta kolaylık olması için kullanabilirsiniz.

 

QR Code tasarlayabileceğiniz websiteside verelim.Buradan bir metni,sitenizin urlsini ya da telefon numaralarını qr kod oluşturarak kodlayabilirsiniz.

Bir diğer adresimizde burası

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir