Profil Fotoğrafına Türk Bayrağı Efekti Vermek

Eğer sosyal medyada çok takılan biriyseniz ,  arkadaşlarınızın bir kısmının profil fotoğraflarının Türk bayrağı olduğunu fark edeceksiniz . Sadece Türk bayrağı değil , şeffaf bir Türk bayrağı ve kendi profil fotoğrafları mevcut . Büyük ihtimal bu sizin de dikkatinizi çekmiştir .

Son günlerde artan terör olayları nedeniyle birçok kişi profil fotoğraflarını Türk bayrağı yaptı ve şeffaf olarak kendi profil fotoğraflarını koydu . Belki bunu profesyonel bir program vasıtasıyla yaptıklarını düşünebilirsiniz ancak bunu bir internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Resmi Oluşturmak İçin Tıklayınız.

Öncelikle Facebook veya kullandığınız sosyal medyada profilinize girerek kendi profil fotoğrafınızı bilgisayarınıza indiriyorsunuz . Daha sonra verdiğimiz siteye girip ” Fotoğraf seç ” butonuna basıyorsunuz ve kendi fotoğrafınızı seçip ” Go ” butoununa basıyorsunuz . Daha sonrasında fotoğrafınızı belirli ölçülerde kırpıyorsunuz ve ” Ok ” butonuna basıyorsunuz. Daha sonra fotoğrafınız hazır hale geliyor . Eğer fotoğrafınızı kırpmakla uğraşmak istemiyorsanız ilk sayfada ” Otomatik çerçeveleme ” yazısının yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekiyor. O kutuyu işaretlediğiniz zaman kırpmanıza gerek kalmadan fotoğrafı kendi boyutlandırıyor ve hazır hale getiriyor.

İşlem bu kadar basit. Bu sitede daha birçok desen mevcut , kurcalayarak öğrenebilirsiniz ve profil fotoğrafınıza başka desenler de verebilirsiniz .Eğer grafik tasarım bilginiz varsa bu işlemi Photoshop gibi uygulamalardan da halledebilirsiniz . Ancak herkes Photoshop bilmediği için pratik yöntem olarak bu siteyi anlattık , Photoshop veya Photoscape gibi programlar ile de kendiniz özgürce bu işlemi yapabilirsiniz.

Farklı Türk Bayrakları Oluşturmak İçin Tıklayınız.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir