PlayStation 4 Pro İnceleme

Günümüzde oyun sektörü çok büyük bir Pazar haline geldi özellikle mobil oyunlara yapılan yatırımla oyun sektörünün hem hacmi hem de karı oldukça yükselmiş durumdadır. Bu durum uzun bir süre oyun konusunda piyasanın liderliğini yapan ve neredeyse rakipsiz olan PlayStation firmasını harekete geçirmiştir. Ve piyasaya sürdüğü PlayStatiopn 4 Pro incelemesi ile karşınızdayız. Şunu belirtmekte fayda var PlayStation 4 Pro artık sadece bir oyun konsolu değil birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

PlayStation 4 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde PlayStation 4 1499 TL’den satışa sunulmuştu. Gelişmiş versiyonu ise 200 TL bir farkla yani PlayStation 4 Pro satış fiyatı 1699 TL olarak belirlenmiştir. Play Station 4 Pro 1TB sabit disk, ekstra Usb portu ve optik ses çıkışı sağlamaktadır. Şimdilik sadece mat bir siyah renk ile satışa sunulmuştur. CUH-7000 ürün kodu ile piyasaya sürülen cihaz, tek yongalı ve bu cihaz için özel olarak üretilmiş bir AMD işlemci kullanmaktadır. 8 çekirdekli Jaguar işlemciye, 8 GB GDDR RAM eşlik ediyor. 1 TB depolama alanı ile oyun keyfini bambaşka bir boyuta taşıyan PlayStation rakiplerine bu konuda fark atmış görünmektedir. 3.3 kg ağırlığına sahip cihaz, 295 mm genişliğe, 55 mm yüksekliğe ve 327 mm uzunluğa sahip komple bir oyun kutusu görünümündedir. PlayStation 4 Pro ile üç adet yüksek hızlı 3.1 USB portumuz bulunması çoklu oyun deneyimi için bam başka olanaklar sağlamaktadır. Cihaza bir adet  AUX portuda ekstra olarak eklenmiş. 4K ve HDR destekli HMDI 2.0 bağlantı noktası kullanan oyun konsolu aynı zamanda optik çıkışa da sahip tam anlamıyla oyunun içinde hissettiren bir yapıya bürünmüştür. 802.11ac Wi-Fi desteği sayesinde de artık kablosuz bağlantılarda artık eski cihazlarda olmayan 5 GHz desteklemektedir. PlayStation 4 Pro özellikleri bu şekildedir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir