Pixel 6 ve Pixel 6 Pro 19 Ekim’de geliyor: Serinin tasarım detayları paylaşıldı

Google, 19 Ekim’de düzenlenecek lansman ile beraber Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun resmi olarak duyurulacağını doğruladı. Yakında çıkış yapacak telefonların yeni fotoğrafları ve teknik detayları ortaya çıktı.

Kamera tasarımı değişiyor

Paylaşılan görüntülere bakıldığında, yeni Pixel serisinin büyük bir kamera çıkıntısı ile geleceğini söyleyebiliriz. Geleneksel kamera tasarımını terk eden şirket, büyük sensörler için keskin hatları tercih edecek gibi görünüyor. Her iki telefon da yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana ev sahipliği yaparken Pixel 6 Pro, amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz LTPO ekran ile gelecek.

Pixel 6 serisinin pil tarafına bakıldığında ana modelde 4.614 mAh, Pro modelde ise 5.003mAh pil kapasitesi bulunacak. Bununla beraber yeni telefonlara Google’ın özel olarak geliştirdiği Tensor işlemcisi güç verecek. Kamera tarafında ise üçlü bir tasarım ile gelecek yeni Pixel 6 serisi, 50 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 48 MP telefoto kameraya sahip olacak.

Kinda Coral, Sorta Seafoam ve Stormy Black üç renk seçeneği ile gelecek Pixel 6’nın 849 dolar, Sorta Sunny, Cloudy White ve Stormy Black renkleri ile gelecek Pixel 6 Pro’nun ise 1099 dolar’dan piyasa çıkması bekleniyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir