Netflix, Squid Game ile köşeyi döndü: Diziye harcanan para bir hayli az

Netflix’in son dönemdeki en popüler yapımlarından biri olan Squid Game gündemde kalmaya devam ediyor. Bu sefer de Netflix’in diziye harcadığı para ortaya çıktı.

Bölüm Başına 2.6 Milyon Dolar

Geçtiğimiz saatlerde Bloomberg’in yaptığı habere göre Netflix, Squid Game için toplamda 24.1 milyon dolar gibi bir ücret ödemiş. Yani yaklaşık olarak 2.6 milyon dolar gibi bütçeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Squid Game’in 111 milyon hane tarafından izlenerek açık ara en çok izlenen Netflix dizisi olduğunu da belirtelim.

Karşılaştırabilmeniz adına diğer Netflix dizilerinden örnek verelim. Variety’nin raporlarına göre Netflix’in The Crown için bölüm başına harcadığı ücret 10 milyon dolar, Stranger Things için ise 8 milyon dolar. Disney+’taki Marvel dizileri ise bu sayıların daha da üstünde.

Her ne kadar 2.6 milyon dolar yüksek bir ücret olsa da dizinin getirdiği başarı ve popülerliğin yanında hiçbir şey diyebiliriz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir