NECROPOLIS: A Diabolical Dungeon Delve Kısa kısa

Steam’de yayınlanan bu oyunun kanaatimce fiyatını yüksek tutmuşlar.Bir çok sitede olumlu yorumlar almasına rağmen bazı yönleriyle eleştirilmiş bir oyun.Önemle belirtmek isterim ki aşağıya eklediğim kısa inceleme notları steam sayfasında yapılan yorumlardan derleme yapılarak hazırlanmış kısa bir bilgilendirme incelemesi niteliğindedir.

Oyun tamamen CO-OP oynanış için tasarlanmış yani tek başınıza gerçekten çok zorlanıyorsunuz. Silahınızla yaptığınız güçlü vuruşlar tüm enerjinizi emiyor ve dolması çok uzun sürüyor ki bu da sizin sonunuz oluyor. Öldüğünüzde oyuna sıfırdan başlıyorsunuz (Dark Souls bile bu kadar acımasız olmadı!).

Necropolis_1

Oyuna başladığınızda ilk olarak size kontrolleri gösteren bir odayla karşılaşıyorsunuz ve arkadan düşen taş sesleriyle paranoyak olmaya orada başlıyorsunuz. Bir alt katta size 4 tane iskelet canavar saldırmaya başlıyor, oyun dövüş mekanizmasına alışmanızı istiyor ve ilk kez eğitim kısmında ölüyorsunuz. Asıl macera ortada bulunan asansörden aşağı indikten sonra başlıyor. Oyunda toplamda 1098 oda, 9 seviye bulunmakta ve her oda gittikçe daha zorlaşıyor. Düşmanları öldürdükçe üstlerinden para ve çeşitli işleme eşyaları çıkıyor ve bunlarla kendinize yemek, silah, iksir yapabiliyorsunuz. Topladığınız paralarla nadir bulunan yaşlı amcadan yemek, iksir, silah veya büyü kağıtları alabiliyorsunuz ve büyü kağıtları tamamen şans işi.

Necropolis_3

Okuduğunuz büyü tertemiz çıkabiliyor ki bu kazıklandığınız anlamına geliyor veya güçlü silahlar ve iksirler kazanabiliyorsunuz. Her odayı tamamladığınızda bir sonraki odaya geçmeniz için karşınıza bir kapı çıkıyor. Bazı kapılar ücretli oluyor ve arkasında çeşitli hazine sandıkları veya silah bulunabiliyor. Her seviyeyi bitirdikten sonra bir alt kata geçiyorsunuz ve çıkışı bulana kadar hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Grafikleri ile kendine özgü bir yapıya sahip olan oyunun müzikleri hoşuma gitti. Daha eğitim kısmında içinizi ürpertiyor.

NECROPOLIS-A-Diabolical-Dungeon-Delve-7

Beklediğim oynanış tarzını çok karşılayamadı ama HER SANİYE ölüp canlanmaktan sıkılmazsanız yani kısaca Dark Souls tarzı seviyorsanız sizin için kaçırılmayacak bir oyun.

Geliştirici: Harebrained Schemes
Yayımcı: Harebrained Schemes
Çıkış Tarihi: 2016

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir