Milyarder yatırımcı Ray Dalio: Düzenleyiciler Bitcoin’i öldürecek

20 milyar dolarlık bir servete sahip olan ünlü yatırımcı Ray Balio, SALT konferansında CNBC muhabiri Andrew Sorkin ile yaptığı bir röportajda kripto para birimleri ile ilgili iddialı öngörülerde bulundu.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio, düzenleyicilerin en sonunda Bitcoin’i (BTC) “öldüreceğini” söyledi: “Bence en sonunda, eğer Bitcoin başarılı olursa düzenleyiciler onu bitirmeye çalışacaklar. Bitcoin’i öldürmek için her yolu kullanacaklar.” Dalio, açıklamalarına lider kripto para biriminin gerçek bir değeri olmadığını düşündüğünü de ekledi.

Hükümetler başarılı olmasını istemiyor

Ünlü milyarder, Bitcoin’in “inanılmaz bir başarı” olduğunu kabul ettiğini ancak hükümetlerin Bitcoin’in başarılı olmasını istemediğini ifade etti.

Dalio bunlara ek olarak, Çin ve Hindistan’ın kripto paralardan kurtulmak istediğini belirtirken El Salvador’un Bitcoin hamlesini küçümsedi ve büyük bir etki yaratmayacağını düşündüğünü belirtti.

Başarılı iş adamı, kripto paralara karşı olumsuz tutumunu sürdürmeye devam etse de geçtiğimiz mayıs ayında elinde bir miktar Bitcoin (BTC) bulundurduğunu söylemiş; ancak bunun altına oranla çok düşük olduğunu belirtmişti.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir