Microsoft Azure en büyük DDoS saldırılarından birine hedef oldu

Bugün devasa kapasiteye sahip bulut bilişim platformları sayısız önemli hizmete ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte siber saldırılara karşı uyguladığı koruma tedbirleri bu hizmetleri doğrudan etkiliyor. Bunun pek çok örneğini bugüne kadar görmüştük.

Microsoft Azure saldırıya uğradı

Microsoft tarafından verilen bilgilere göre Azure altyapısının Avrupa’da bir müşteri için ayrılmış kısmına tarihi bir siber saldırı oldu. DDoS türündeki bu saldırı pik noktada 2.4Tbps veri trafiği oluşturdu.

Asya ve ABD kaynaklı olarak 70000 zombi bilgisayar ile yapılan saldırı 10 dakika sürdü. İnanılmaz bir veri yükü oluştursa da Microsoft Azure altyapısı önemli çözümleri sayesinde çevrim dışı olmadan saldırıyı savuşturdu.

DDoS saldırıları aslında sürekli meydana geliyor ve artık alışıldık hale geldi. Son 2 yıldır Azure altyapısına 625Mbps ortalama ile saldırılar oluyor ancak son yapılan firma açısından en yükseğiydi. Bu konuda ise rekor 2.54Tbps ile Google servislerine ait.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir