Matrix 4’ün Resmi Adı Onaylandı, Fragman Detayları Paylaşıldı

Matrix 4‘ün duyurulması, çekimlerin başlaması ve defalarca ertelenmesi derken nihayet filme doğru somut adımlarla ilerlediğimizi hissediyoruz. Cinema Con sayesinde pek çok film hakkında bilgi sahibi olduk. Dördüncü Matrix filminden ise ilk fragman yine burada yayınlandı. Her ne kadar fragmanı şimdilik izleyemiyor olsak da ilk detaylara ulaşabildik. Ayrıca daha önce sızdırılan Ressurections ismi de resmen onaylanmış oldu.

Fragmanla ilgili paylaşılan detaylar ise şu şekilde;

Kırmız ve Mavi Hap

“Fragman Neo’nun terapistiyle olan konuşmasıyla başlıyor. Neil Patrick Harris’in canlandırdığı terapiste rüyalarından bahseden Neo bu rüyalarda diğer üç filmdeki olayları anlatıyor. Kesin olan tek şey gerçekliğin de bir şekilde değiştiği. Çünkü Neo, Zion ve Matrix’in yanı sıra insasnları da hatırlıyor. Bu sahne kesildikten sonra Neo ile Trinity bir kafede görüşüyor ve ilk kez tanışıyorlar. Birbirlerine yabancı olan ikili arasında bir gariplik var. Trinity en sonunda “Daha önce tanıştık mı?” diye soruyor. Fragmanın sonlarında Yahya Abdul-Mateen II’nin canlandırdığı gizemli karakteri Neo’ya kırmızı ve mavi bir hap uzatıyor ve doğruya ulaşma şansı sunuyor.”

İlk detaylara bakınca ve Matrix 3’ten sonra geçen zamanı düşününce epey ilginç bir hikayeyle karşı karşıyayız. Orijinal Morpheus, Laurence Fishburne bu filmde rol almayacak ama Abdul-Mateen’in genç bir Morpheus’u canlandırması bekleniyordu. Kırmızı/Mavi hap olayını da görünce adı Morpheus olmasa da işi Morpheus olan bir karakter filmde kesinlikle yer alacak gibi gözüküyor. Neo ve Trinity bir noktada tüm geçmiş olayları hatırlayacaktır diye düşünüyorum. Filmle ilgili asıl merak edilen nokta ise düşmanın kim olacak? Zira Agent Smith de yine bilindiği kadarıyla filmde yok.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir