Mastercard’dan yeni kripto para hamlesi

Mastercard, gelişmekte olan kripto para ekosistemine şeffaflık ek destek sağlamak amacıyla kripto para veri sağlayıcısı CipherTrace’i satın aldığını duyurdu.

CipherTrace, kripto para işlemlerinin izlenmesini ve anonimleştirilmesini sağlayan bir analitik platformu. CipherTrace kripto paralarla gerçekleştirilen kara para aklama, terörizmin finansmanı gibi dünya için tehdit oluşturan konularda ishtihbarat çözümleri üretiyor.

Mastercard bu hamlesiyle birlikte, yatırımcılara ve işletmelere kripto paralarla ilgili daha fazla seçenek sunarak bu alanda genişlemeye devam ediyor. Yakın gelecekte Uphold, Gemini ve BitPay ile ön ödemeli kripto para kartları oluşturmak için ortaklık kurmayı hedefleyen Mastercard, bu nedenle kripto para ekosistemine yönelik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Öte yandan CipherTrace CEO’su Dave Jevans 2020’nin sonlarında yaptığı bir açıklamada, şirketin amacının kripto para odaklı şirketler ve düzenleyiciler arasında bir orta yol bularak “insanların kurallara göre oynamasına yardımcı olmak” olduğunu belirtmişti.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir