Kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği yapan 40 yaşındaki adam hapsi boyladı

Yerel medya organı Leicestershire Live’da yer alan habere göre İngiltere’nin Leicestershire kentindeki iki tesiste Bitcoin madenciliği yapmak için44.000 dolar değerinde kaçak elektrik kullanan 40 yaşındaki Sanjay Singh hapis cezasına çarptırıldı. 

Kraliyet Savcılık Servisi’nden Andrew Baxter yaptığı açıklamada Sanjay Singh için “Bitcoin’den para kazanmayı amaçlıyordu ancak faaliyetlerini yürütmek için elektrik maliyetlerini karşılayacak kadar dürüst değildi.” dedi.

İki kez kaçak elektrik çalmakla suçlanan Sanjay Singh, 13 ay 2 hafta hapis cezasına çarptırıldı. 11 Ekim’de hakim karşısına çıkan Sanjay Singh, suçlu bulundu ve 13 ay 2 hafta hapis cezasına çarptırıldı.

Elektrik şebekesinde arızaya sebep oldu

Singh’in bir elektrik sağlayıcısının şebekesinde aşırı yüklenme yaratarak bir arızaya sebebiyet vermesi nedeniyle soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında Sanjay Singh’in elektrik sağlayıcısını kaçak elektrik kullanarak binlerce dolar zarara uğrattığı tespit edildi. 

Bu olay Coalville yakınlarındaki bir sanayi tesisinde gerçekleşti, ancak soruşturma devam ederken, Singh’in yerel bir gece kulübünde de aynı suçu tekrarladığı bildirildi.

Kraliyet Savcılık Servisi’nden Andrew Baxter “Singh’in her iki tesiste de kabloları tehlikeli bir şekilde açıkta bıraktı ve bu şekilde insanları ciddi bir tehlike altında bıraktı.” dedi.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir