iPhone Pil Ömrü için Tavsiyeler

Akıllı telefon kullanıcıları cihazların belli bir süre zarfından sonra pil ömrünün azaldığını ve sürekli olarak şarj yeri bulma sorunu yaşadıkları bilinmektedir. iPhone kullanıcıları için hazırladığımız bu yazımızda cihazımızdaki ayrıntılara dikkat ederek pil ömrünü daha da uzatabilirsiniz.

Wifi’yi Kapatmayı Unutmayın!

Wifi bağlantısının bulunmadığı yerlerde cihazınızdaki kablosuz bağlantı özelliğini kesinlikle kapatın. Kullanmadığınız zamanlarda kablosuz bağlantı özelliğini kapatmanız pil ömrünüzü uzatacaktır.

Ekran Parlaklığını Düşürün!

iPhone telefonlarımızda ekran parlaklığını standart olarak ayarlama özelliği bulunuyor ancak bu yenilik de bir noktaya kadar pil ömrünü elimizin altında tutabilmemize olanak sağlıyor. Çünkü parlaklığı mekandaki ışık seviyesine göre belirleyen bu fonksiyonu çalıştıran sensör yine pilden yararlanıyor.

Güneşin ve ışığın olmadığı mekan ve ortamlarda parlaklığı en düşük oranlarda tutmanız doğru olacaktır.

Bluetooth’ı Açık Bırakmayın!

Eğer ki cihazınızı şarj etme imkanı bulamazsanız Bluetooth’un kapalı olması pil ömrünüz için çok önemli bir ayrıntıdır. Uzun kısa süre zarfında Bluetooth çok fazla pil ömrü yemese de uzun vadede pil ömrünüzü olumsuz olarak etkileyecektir.

Anlık Bildirimlerinizi Kapatın!

İşiniz olmadığında anlık bildirimlerinizi kapatmanız pil ömrünüz için olumlu olacaktır. Bildirimlerin gelmesi cihazınızın internete bağlanmasına sebep olmasıyla birlikte titreşim ve ekran ışığının açılması nedeniyle pil ömrü için fazlasıyla kötü etkenlere sahiptir. Bildirimlerinizi şarjınızın az olduğu zamanlarda kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Sizin için önemli bildirimleri kaçırmanıza da neden olabilir bildirimlerinizi kapatmanız.

Arkaplan Uygulamalarını Yenileme Özelliği!

Ayarlar > Genel > Kullanım > Batarya Kullanımı bölümünden hangi uygulamaların ne kadar pil tükettiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca arkaplanda aktif olan ve genellikle dikkatimizden kaçan uygulamaların yenilenme özelliğini pasif hale getirerek de pil ömrümüze katkı yapabilirsiniz. Uygulamaların yenilenme özelliği için Ayarlar > Genel > Arkaplan Uygulamalarını Yenile özelliğini pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir