iPhone Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır

Eğer iPhone cihazlarınızın çabuk dolmasından şikayetçi oluyorsanız ve daha hızlı bir cihaz kullanmak istiyorsanız düzenli olarak önbellek temizliği yapmanızı öneriyoruz.

iOS kapalı bir işletim sistemi olduğu için kullanıcılar ne yazık ki dilediği zaman bu gereksiz dosyaları iPhone üzerinden direkt olarak silemiyor. Bu işlemi yapmaları için farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyuyor. Eğer telefonunuzu aldığınız ilk günden bu yana uzun bir süre geçmiş ve önbellek dosylarını tek bir sefer dahi temizlemediyseniz bu temizleme işlemini yaparak hem cihazınızda hafıza alanı açar hem de daha hızlı bir cihaz olmasına olanak verirsiniz.

iPhone Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yaparken öncelikle bilgisayarınızı da kullanmanız gerekecektir.

1-Google’dan “Macgo iPhone Cleaner” şeklinde arama yaparsanız size lazım olan programı bulup, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2-Macgo iPhone Cleaner programını indirdikten sonra açın ve cihazınızı bilgisayara bağlayın ve programın iPhone cihazınızı tanımasını sağlayın.

3-Macgo iPhone Cleaner programı açıldığında “Scan Your iPhone” seçeneği ekrana gelecektir. İlk olarak iPhone’u bu seçeneği işaretleyerek bulun.

4-Arama işlemi sonlandıktan sonra sol bölümdeuygulamaların önbellek dosyalarının ne kadar yer tuttuğu detaylı olarak gözükecektir. Bu kısımda önbelleğini temizlemek istediğiniz uygulamaları seçebilir ve işlem yapabilirsiniz.

5-Önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaları işaretledikten sonra “Clean Your iPhone” seçeneğini işaretleyin. Bu seçeneği işaretledikten sonra cihazınızda, kullandığınız zaman dilimine göre tahmini olarak 1 GB ile 2 GB aralığında farklılık gösteren önbellek dosya silme işlemi olacaktır.

Yukarıdaki 5 maddede geçenleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra cihazınızı kapatıp, açın.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir