iPad mini 6’nın ekranında sorun ortaya çıktı: Jöle etkisi oluşuyor

Apple’ın 14 Eylül etkinliğinde tanıttığı iPad mini 6 geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuştu. Ancak tableti satın alan kullanıcılar daha şimdiden ekran kalitesiyle ilgili sorunlardan şikayet etmeye başladılar.

Tablet dikey yönde kullanıldığında ekranının bir tarafı, diğer taraftan daha yavaş yenileniyor. Bu durum da ekrandaki içeriği kaydırırken ekranda “jöle etkisi” olarak tanımlanan bir titreme oluşmasına neden oluyor.

Apple henüz açıklama yapmadı

Çin Bilim ve Teknoloji İnovasyonu Konseyi’ndeki uzmanlar iPad mini 6’nın dikey konumdayken bariz şekilde “jöle ekran” sorunu gösterdiğini doğruladı. Ancak konunun bir numaralı muhatabı Apple‘dan henüz bir açıklama yok.

Söz konusu sorunun LCD panelden mi kaynaklandığı yoksa yazılımsal bir hata mı olduğu belirsizliğini koruyor. Ancak bazı kullanıcılarda baş ağrısı veya mide bulantısını tetikleyebilecek bu durumun bir an önce açıklığa kavuşturulması şart.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir