İnstagram’da Ortak Yayın Devri Büyük İlgi Görüyor

İnstagram’da canlı yayın yapmak bir süredir mümkün. Ancak tek başına yayın yapmak oldukça zor. Hem canlı yayın heyecanı hem de tek başına muhabbeti götürmenin zorluğu nedeniyle tek başına canlı yayın yapmak oldukça zor. İşte bu duruma son verecek olan ortak yayın yapma dönemi başladı. Arkadaşlarınızla birlikte yayın yaparak oldukça eğlenebilirsiniz.

Ortak Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram’da ortak canlı yayın yapmak oldukça kolay. İlk olarak her zamanki gibi tek başınıza yayına başlayabilirsiniz. Yayına başladıktan sonra sizin yayınınızı izleyen arkadaşlarınızı yayına davet edebilirsiniz. Ekranın altında yer alan ikona tanıklayarak arkadaşlarınızı davet etmeniz mümkün. Arkadaşınız davetinizi kabul ederse o da sizin yayınınıza katılacaktır. Ortak yayın başladıktan sonra ekran ikiye ayrılacaktır. Siz üstte, arkadaşınız ise altta yayın yapacaktır. Aynı anda muhabbet ederek, keyifle yayın yapabilirsiniz.

Yayına katılan kişi dilediği zaman çıkabileceği gibi, siz de arkadaşınızı yayından çıkartabilirsiniz. Bir yayınızda farklı farklı arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Canlı yayınınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Ortak Yayının Keyfini Çıkarın

İnstagram’da canlı yayın yapmak oldukça eğlenceli. Ancak bazen kişiler tıkanabiliyor. Her ne kadar kişiler mesajla yayınınıza katılıyor olsa da, yüz yüze muhabbet etmenin yerini tutmuyor. İşte bu yüzden artık mesajla değil, canlı olarak yayına katılabilirsiniz. İnstagram’da canlı yayına davet seçeneğini kullanarak arkadaşlarınızla yayın yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir