İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerek?

İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerek?

Bir yandan sosyal medya hesapları, diğer yandan banka hesapları gibi hemen her yerde 8-10 haneli karışık şifreler kullanıyoruz. Bunları yazarak saklamak güvenli olmadığından sıklıkla şifrelerimizi unuttuğumuz da oluyor. İşte bu durumlardan biri de İnstagram şifresini unutmak. Genellikle mobil cihazımıza indirdiğimiz ve sürekli oradan giriş yaptığımız için şifre girmeyince şifre de unutuluyor. Ama hiç korkmayın İnstagram şifre yenileme için pek çok yol var.

Kullanıcı adınız, e-posta adresiniz veya telefonunuza gelen mesaj yoluyla şifrenizi sıfırlamanız ve instagrama girmeniz mümkün. Bu seçeneklerden hiç birini kullanamıyorsanız da İnstagram ekibi ile kontakt kurabilirsiniz. Ya da mesela instagrama kayıt olduğunuz mail adresinizi biliyor ama İnstagram şifrenizi bilmiyorsanız mail şifrenizi sıfırlayarak kolay bir şekilde İnstagramınıza girmeniz mümkün. Bunlar gibi birkaç yolu daha sizinle ayrıntılı olarak paylaşalım.

Kullanıcı Adınızı Kullanarak Şifre Sıfırlama

öncelikle instagramınızı Android cihazda kullanıyorsanız İnstagram size şifre sıfırlama e-postası göndermek istediğinde kullanıcı adınızı kullanamazsınız. Bu yüzden İnstagram’ı pc gibi cihazlardan açın. Ya da telefondan açınca giriş ekranında yer alan mavi butonun altındaki yardım al kısmına dokunun ve açılan ekrana kullanıcı adınızı yazın. “Yardım al” butonu açık değilse giriş yapmayı deneyince gelecektir. Açılan ekrana kullanıcı adınızı yazın ve hatırlıyorsanız e-posta adresiniziz yazın. Hatırlamıyorsanız da giriş tuşuna basın ve açılan sayfada kayıtlı e-posta adresinizin ilk harfini gösteren bir onay penceresi açılacaktır. Bu pencerede hesabınıza giriş yapmanızı sağlayacak bağlantının mail adresinize gönderildiği bildirilmektedir. Bu pencereyi onaylayın.

Daha sonra e-posta hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Bunun için cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Mail adresinize giriş sağlayınca İnstagram tarafından gönderilen mesajı açın. Mesajı bulamadıysanız spam klasörüne veya sosyal, güncellemeler gibi klasörlere bakın. Yine de maili bulamıyorsanız tarayıcı geçmişi ve önbelleği silerek tekrar mail isteyin.

Açtığınız mailde “buraya tıklayarak İnstagram hesabınızı sıfırlayın” şeklinde bir ibare olacaktır. Buraya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada yeni şifrenizi iki kez yazarak onaylayın. Şifre oluşturduktan sonra “parolayı güncelle” butonuna tıklayın. Buradan sonra İnstagram ana sayfanızın açılması gerekir. Şifrenizi mutlaka bir yere kaydedin ve unutmayacağınız şekilde yazın. Artık instagramınıza rahatlıkla girebilirsiniz.

E-Posta Adresini Kullanarak İnstagram’a Girmek

İnstagramınızı açın ve e-posta adresinizi biliyorsanız buraya girin ve “oturum aç” kısmına tıklayın. Şifrenizi girmediğiniz için mavi sekmenin altında “unuttunuz mu” ibaresi belirecektir. Buraya tıklayarak şifre sıfırlama ekranına yönlendirilirsiniz. Sıfırlama bağlantısını göndermek için sizden mail adresiniz istenecektir. Mail adresinizi yazın ve giriş yapın. Ancak buraya İnstagram hesabınızı daha önce açtığınız mailinizi yazmanız gerek.

Mailinizi biliyorsanız buraya İnstagram tarafından sıfırlama maili gönderilecektir. Artık o mail adresiniz ile oturum açamıyorsanız telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Oturum açma bağlantısına tıklayınca mailinize oturum açma maili gönderildiğini söyleyen bir pop-up gelir. Bu pencereye tamam deyin.

Daha sonra e-posta hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Bunun için cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Mail adresinize giriş sağlayınca İnstagram tarafından gönderilen mesajı açın. Mesajı bulamadıysanız spam klasörüne veya sosyal, güncellemeler gibi klasörlere bakın. Yine de maili bulamıyorsanız tarayıcı geçmişi ve önbelleği silerek tekrar mail isteyin. Mailin başlığı “hesabınızla ilgili yardım” olacaktır. bu şekilde arayabilirsiniz.

Açtığınız mailde “buraya tıklayarak İnstagram hesabınızı sıfırlayın” şeklinde bir ibare olacaktır. Buraya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada yeni şifrenizi iki kez yazarak onaylayın. Şifre oluşturduktan sonra “parolayı güncelle” butonuna tıklayın. Buradan sonra İnstagram ana sayfanızın açılması gerekir. Şifrenizi mutlaka bir yere kaydedin ve unutmayacağınız şekilde yazın. Artık instagramınıza rahatlıkla girebilirsiniz.

Telefon Numarası İle İnstagram Şifre Sıfırlama

İnstagram uygulamanıza giriş yapın. Oturum açmak için giriş kısmına tıklayın. Giriş sekmesi görünmüyorsa yanlış giriş yapmaya çalışın. Karşınıza çıkan sayfada “phone” sekmesine dokunun. Bu sekme androidinize SMS gönderilmesini sağlayacaktır. Hesabınızın bağlı olduğu telefon numarası görünecek ve altında gönder tuşu yer alacaktır. Burada gönder tuşuna tıklayın.

Telefonunuza gelen mesajı açın ve size gönderilen beş basamaklı sayının olduğu mesajı açın. Bu sayıları istenilen yere girin ve devam edin. Buradan instagram şifre sıfırlama ekranına yönlendirilirsiniz. Ya da mesajda İnstagram hesabınızı kurtarmak için bir bağlantı yer alacaktır. Bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu bağlantı sizi şifre sıfırlama ekranına yönlendirir.

Bu sayfada yeni şifrenizi iki kez yazarak onaylayın. Şifre oluşturduktan sonra “parolayı güncelle” butonuna tıklayın. Buradan sonra İnstagram ana sayfanızın açılması gerekir. Şifrenizi mutlaka bir yere kaydedin ve unutmayacağınız şekilde yazın. Artık instagramınıza rahatlıkla girebilirsiniz.

 

Facebook Hesabı İle İnstagram Şifre Sıfırlama

İnstagram uygulamanıza giriş yapın. Oturum açmak için giriş kısmına tıklayın. Giriş sekmesi görünmüyorsa yanlış giriş yapmaya çalışın. Sayfanın altında “yardım al” ya da “facebook ile giriş yap” seçeneği bulunur. Eğer ki Facebook hesabınız ile İnstagram hesabınızı ilişkilendirdiyseniz Facebbok ile oturum açmanız mümkündür. çoğu zaman arkadaşlarınızı bulmak amacıyla bu iki hesap ilişkilendirilmiş olur.

Facebook ile oturum açma sekmesine tıklayınca açılan ekrana tamam deyin. Karşınıza İnstagram hesabınız için facebook profilinizi yetkilendirdiğinizi belirten bir bildirim çıkacaktır. Buradan sonra ekstra bişey yapmanıza gerek yok. Bir süre sonra İnstagramınıza girmeniz mümkün olacaktır.

Bu seçeneklerden istediğiniz ile İnstagramınıza giriş yapabilirsiniz.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir