İnstagram İşletme Profili Nedir?

Sosyal medya platformları arasında  ciddi bir alan olan Instagram uzun süre önce  getirdiği bir seçenek İşletme Profili ile birçok kişi tarafından takdirle karşılandı.Konu üzerine yazı yazmak bugüne nasip oldu.

Birçoğumuzun kullandığı bu uygulamada bazen karşımıza takı, boncuk, ayakkabı yada kıyafet satan insanlar çıkmaktadır. Bunlar kimi zaman bir şahıs adına kurulup faaliyet gösterse de kimisi de bazen işletmesinin adını kurarak oluşturmakta. E-ticaret hizmet haline gelen sosyal medyada instagram işletme profili oluşturma imkanı sağlamaktadır kullanıcılarına.

 

İşletme Profili

Program sayesinde kurulan profil ürün satan veya herhangi bir işletmenin kurucu olan insanlara bir nevi mağaza açma imkanı sunmaktadır. Eskiden bu yöntemi birçok işletme normal hesap üzerinden yaparken artık işletme profili sayesinde yapılmaktadır. Bu sistem ile sosyal medya üzerinden direk bir mağazaya sahip olabiliyorsunuz.İletişime Geçmenin Kolay Yolu Profilin en temel özelliklerinden biri müşterinin direk satıcı veya üretici ile iletişime geçebilmek ihtimalidir.

Profil üzerinde yer alan iletişime geç sekmesi ile bunu anında yapabilmektedir. Eskiden bu durum mesajlaşma ile mümkünken bazı işletmelerin yoğun müşteri potansiyeline karşılık cevap verememe gibi bir durum söz konusu iken iletişime geç ikonuna tıkladığınız andan itibaren direk irtibat kanallarını kullanabiliyorsunuz.

 

Faydalarına göz atalım;

İstatistikler

Normal bir instagram profil kurduğunuz zaman ürünlerinize kim bakmış yada gün içerisinde kaç kişi tarafından ziyaret edilmişsiniz gibi soruların cevabını alamazken bu profil ile bu tür soruların cevabını istediğiniz ve dilediğiniz zaman alabilmektesiniz.

Kullanım ve Seçenekleri

Yeni gelen bu sistemi butik, mağaza ve işletmelerin hepsi kullanabilmektedir. Birçok markanın ve işletmenin Dünya üzerinde severek kullandığı bir özellik olmaktadır. Sizlerde eğer bir mağaza kurmak istiyorsanız internet üzerinden bunu kesinlikle yapabilirsiniz.

İletişim butonu

Profilinizin üst kısmına iletişim butonu ekleyebilirsiniz.Bu buton işletmeniz hakkında telefon, mail ve adres bilgilerine tek tıkla ulaşmayı sağlamaktadır.

Ciddi görünüm

Müşteriler sizi daha ciddiye alıyor ve marka etiketiniz oluyor.Vitrin özelliği ile daha güzel bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçiş yapılır?

 

 • Ayarlar kısmına gelin.
 • İşletme profiline geç’e tıklayın.
 • İşletme profiliniz ile ilişkilendirmek istediğiniz facebook sayfasını seçiniz.(Sonradan değiştirmeyi istediğinizde tekrar normal profilinize dönmeniz gerekiyor yani işiniz uzuyor ona göre iyi seçim yapın.)
 • İşletme profilini ayarla sayfasındaki iletişim bilgilerinizi gözden geçirin, gerekli düzenlemeleri yapın ve Bitti’ye tıklayınız.

İşletme profili ücretli değildir.

Vergi numarası filan sorulmadığı için hiç bir şekilde vergi ödemiyorsunuz.

İstediğiniz zaman normal profile de geçiş yapabilirsiniz.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

2 thoughts on “İnstagram İşletme Profili Nedir?

 • 25 Ağustos 2020 tarihinde, saat 09:20
  Permalink

  Peki işletme hesabımızı bağladığımız Facebook hesabı da ücretsiz mi

  Yanıtla
  • 5 Eylül 2020 tarihinde, saat 11:18
   Permalink

   Evet ücretsiz tabii ki

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir