Her Şey – Everything, Everything

 18 YAŞINDAYIM VE HİÇ DIŞARI ÇIKMADIM.ÇIKARSAM MUHTEMELEN ÖLÜRÜM. Geçen gece eşimle gittiğimiz bu film klasik aşk filmi olmasının yanında sonunda ters köşe yapan sonuyla olumlu eleştirilmesi haketti doğrusu.

Hastalığı nedeniyle steril bir evde  yaşayan bir kız maddy. Hikaye, yazar Nicola Yoon’un tüm dünyada en çok satan aynı isimli romanından senaryolaştırılmış.Genç kız  maddy ve yakışıklı komşu çocuğu olly  arasında yaşanan  sıcak aşk hikayesinin izleyici üzerindeki etkisini artırmayı hedefleyen  bir gençlik filmi.Olly sayesinde aslında yaşamadığını fark eden Maddy için yeni bir hayat başlayacaktır.Ancak elbette tahmin edeceğimiz üzere hastalığı bu ilişki de sorun oluşturucaktır.

Ancak Filmin sonunda anlayacağımız şudur ki;

Sevgi ”Her Şey”in ilacıdır.

 

Aslında ben aksiyon filmlerini severim ama eşimin isteği üzerine tercih ettiğimiz bu filmde fena değildi.Maddy’i canlandıran kız gerçekten bu role yakışan bir yüz olmuş.Bu arada bu kızcağızı gördüğümde nerden hatırlıyorum demiştim.Açlık oyunlarında rue diye bir küçük kız oynuyordu hatırlarsanız.Kızcağız büyümüz vallahi bende şaşırdım doğrusu.Filmde olly karakteri iyi ancak annesi çok sağuk kalmış.Gerçi film ikilinin üzerine kurulu olduğu için filme de çok dahil olup sırıtmıyor.

Müzikleri harikaydı.Ayrıca Hawaii sahneleri oldukça hoştu.

Bir çok sitede okuduğum kadarıyla eleştri yapılırken konusuna çok değinilmiş.Ben konusunu detaylıca anlatıp filmin büyüsünü bozmak istemiyorum.Ama burada okuduğum yazı ya da link vermeden edemeyeceğim.

Vaktiniz varsa filme gidin ya da ilerleyen zamanda filmi bir şekilde edinin.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir