Google Haritalar İle Konum Paylaşmak

Google haritalar üzerinde yapıla güncellemeler sayesinde artık kullanıcıların konumlarını dilediği gibi paylaşması mümkün hale geldi. Eski sürümlerde konum paylaşmak için şirket kullanıcısı olarak yapmak gerekiyordu artık bireysel olarak da yapmak mümkün. Zaten şirket hesabı ile konum paylaşmak için de şirket hesabını doğrulatma gibi uzun prosedürler gerekiyordu. Şimdi tüm bunlara gerek kalmadan birkaç adımda konum paylaşmanız mümkün oluyor.

Hatta isterseniz Google haritalar üzerinden adresinizi seçtiğiniz kişi listesi ile paylaşmanız mümkündür. bunu da sürekli olarak değil belli kişiler ve belli süreler ile sınırlayabilirsiniz. İsterseniz de haritalar konum paylaşmak suretiyle sürekli ulaşım sağlayabilirsiniz.

Google Haritalarda Konum Nasıl Paylaşılır?

Öncelikle kullandığınız akıllı cihazdan Google haritalar- Google maps açın. Uygulamaya girince sol üst köşede yer alan üst üste üç çizgi göreceksiniz. Oraya tıklayarak açılan seçenekler içinden “konum paylaş (share location)” sekmesine tıklayın. Açılan seçeneklerden de “hemen başlayın (let start) ” seçeneğini seçin.  Açılan ekranda yer alan “ + ” işaretine tıklayın. Sonra haritanızı paylaşmak istediğiniz kişileri seçmek için insan simgesine dokunun. Burada kişileriniz otomatik olarak listelenecektir. Siz içlerinden konum paylaşmak istediklerinizi seçin. Kişileri seçtikten sonra ise “paylaş (share)” butonuna tıklayın.

İşte bu kadar seçtiğiniz kişilerle Google Haritalar konum paylaşma gerçekleşti.

 

Google Haritalarda Konum Paylaşma Linki

Google haritalar üzerinde konumunuzu oluşturdunuz ancak paylaşmadan çıktıysanız yine paylaşmanız mümkün. Çünkü konumunuz kayıtlı olacaktır. Hatta haritalara girerek paylaş butonuna geldiğinizde Facebook, İnstagram gibi konum paylaşma seçenekleri de göreceksiniz. Bu seçeneklere de tıklayabilir ya da “dahası” seçeneğine tıklayarak diğer seçenekleri de görebilirsiniz.  Dahası seçeneğine tıkladığınızda size bir link verilecektir. Bu linki kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırabilir ve konum paylaşımı yapabilirsiniz.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir