Google AdWords Raporu Nasıl Hazırlanır?

AdWords şu anda dünyanın en yaygın ve en etkili internet reklam platformudur. Ve her geçen gün daha da büyümektedir. Birçok firma ve şirket bu reklam ağı sayesinde satışlarını oldukça arttırarak tekrar hayata dönmüşlerdir. Tabii ki bu faydayı en iyi şekilde sağlayabilmek için dikkat edilmesi gereken şeyler ve uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Çünkü bu reklam hizmeti bedava olan bir hizmet değildir ve belirli bir ücreti bulunmaktadır. Reklam bütçesi reklamın hedef kitlesine ve sayısına göre değişmektedir. Bunu içinde etkili bir Google AdWords raporu hazırlanması kesinlikle gereklidir.

Google AdWords Raporu Hazırlama

AdWords raporunu hazırlayabilmek için öncelikle  AdWords hesabımız ile Google Analytics hesabınızın birbirine bağlaması gerekmektedir. Bu işlemden sonra AdWords reklamlarından gelen kullanıcıların davranışlarını detaylı bir şekilde gözlemleme imkânına sahip olabileceksiniz.

Bu bağlama işlemini sağlıklı bir şekilde yapabilmemiz için işlem sırası ile şunları yapmalıyız; ilk olarak Google Analytics hesabımıza giriyoruz, daha sonra yönetici menüsünün altından AdWords bağlantısını tıklıyoruz. Yeni bağlantı grubu sekmesine tıklıyoruz ve en son olarak AdWords hesabını bağlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktayız.

Google AdWords Raporu Hazırlama Faydaları

Bu raporu düzenli bir şekilde hazırladığımız zaman reklamlarımızın bize ne kadar fayda sağladığı, reklamlarımızın maliyetinin hedeflerimiz karşılama durumu, sipariş sayısı, üye sayısı, sayfayı ziyaret edenlerin ne kadar süre sitenizde süre geçirdikleri ve E- Ticaret dönüşüm oranı (siteye giriş yapanlar ile siteden alış veriş yapanların oransal kıyaslamasıdır ve ne kadar yüksek çıkarsa o kadar başarılı olunmuş demektir.) gibi rakamları sizlere vermektedir.  Ki bu rakamlar önünüzü görmeniz ve ileriye dönük reklam stratejileri geliştirebilmeniz için son derece önemli rakamlar durumundadır. Bütün bunları Google AdWords raporu hazırlama faydaları olarak sıralamak mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir