Flat Icon Nedir ? Hangi Sitelerden Bulunabilir ?

İnternet ortamında grafikerler için birçok kaynak mevcut. Bunların içine Flat iconları da katabiliriz. Flat iconlar artık birçok yerde kullanılmaya başladı. Web tasarımlarda , internet sitelerinde , birçok firma ve şirketin logosunda ve ambleminde ve daha birçok yerde flat iconları görmek mümkün. Peki bu flat icon dediğimiz iconlar nedir ? Özellikleri nelerdir ? Bu makalemizde bunlara değineceğiz.

Flat iconlar , adının anlamından da anlaşılacağı üzre , ” düz icon ” anlamına gelir. Düz icon dediğimiz , üzerinde hiçbir efekt ve oynama olmayan tek renk düz icondur. Bu tür iconlarda gölge falan yoktur , boyutunu da büyüttüğünüzde pek bir bozulma olmaz. Flat iconlar flat tasarımlarda da sıkça kullanılmaktadır. Sade olduğu için birçok grafiker flat iconları tercih etmektedirler. Gerçekten flat iconlar siteye büyük bir sadelik ve bunun yanında güzellik katar.

Flat iconları bu kadar anlattık , şöyle böyle dedik. Şimdi gelelim flat iconları hangi sitelerden ücretsiz temin edebileceğimize. Bunun için önerebileceğim tek site flaticon.com ‘dur. Zaten domaindende anladığınız gibi , sadece flat icon üzerine kurulmuştur. Çok da kaliteli bir internet sitesidir. İconları indirirken istediğiniz rengin kodunu girerek istediğiniz renkte indirebilirsiniz. Ayrıca iconu indirirken birçok dosya formatı şeklinde indirebilir , sabit boyutlardan birini seçerek de indirebilirsiniz. En iyi özelliklerinden biri yukarıda da dediğimiz gibi iconu istediğiniz renkte indirebilmeniz.

Flat iconlar kullanarak internet sitenizi sadelikte bir adım daha öne taşıyabilirsiniz. Flat iconları genellikle sadeliği sevenler tercih eder.Hepinize iyi günler dileyerek internet hayatınızda başarılar diliyoruz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir