Fiyat Tahmini: BTC, XRP, DOGE, ETH, ADA, BNB, DOT, SOL, UNI, BCH

Bitcoin (BTC), Çarşamba günü başlayan geri çekilmeye rağmen daha düşük seviyelerde alıcı bulmayı başarıyor ve 50.000 dolar hedefi için hala güçlü bir bölgede işlem görüyor. Şimdi, piyasa değerine göre en büyük 9 altcoin ve Bitcoin’in teknik seviyelerine göz atıyoruz. Açıklanan güncel BTC verileriyle başlayalım…

Bitcoin (BTC)’de neler yaşandı?

BTC fiyatındaki son artışta, uzun vadeli yatırımcılar pozisyonlarını terk etmedi ve Glassnode verileri, uzun vadeli sahipleri tarafından tutulan Bitcoin arzının ATH seviyesi olan 12.69 milyon BTC’ye ulaştığını gösteriyor. Bu, Ekim 2020’de kaydedilen bir önceki rekorun üzerinde bir seviyedir.

Bu arada, MicroStrategy’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı son Form 8-K başvurusu, şirketin 1 Temmuz ile 23 Ağustos arasında Bitcoin (BTC)’lerini 3.907 BTC artırdığını gösteriyor. Şirket, ortalama 45.294 dolar fiyatla satın aldı. Bu, MicroStrategy’nin toplam kripto yatırımlarının ortalama 26.769 dolar fiyatla 108.992 BTC’ye getiriyor. Yazının devamında, analist Rakesh Upadhyay’ın 10 kripto para birimine odaklandığı teknik analizlerine göz atıyoruz. BTC ile başlayalım…

Bitcoin (BTC), yükselen kama formasyonunu test ediyor

Bitcoin 23 Ağustos’ta 50.000 dolar psikolojik direncini aştı, ancak uzun fitiller daha yüksek seviyelerde kar alımlarını gösterdi. Sonrasında, satış baskısı 24 ve 25 Ağustos’ta devam etti ve fiyatı, yükselen kama formasyonunun destek çizgisine yaklaştırdı. Boğalar şu anda bu destek hattını korumaya çalışıyor. Bölgeden güç alınabilirse, Bitcoin 50.000 ve 50.500 dolar arasındaki hedefi için bir kes daha hareket edecek. Bu engelin aşılması durumunda, analiste göre BTC fiyatı çifti kamanın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Bir kırılma ve kamanın üzerinde bir kapanış, gücü önerecek ve daha fazla satın almayı çekebilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (46.014 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Bu olumlu görüş, analiste göre ayılar fiyatı 45.977 doların altına düşürdüğünde geçersiz olacaktır. Sonrasında, 42.51.67 dolar ile sonuçlanabilir.

BTC ve ETH korelasyonu kritik seviyeleri belirliyor

Ethereum’da boğalar, 23 ve 24 Ağustos’ta 3.335 dolar üzerini ziyaret etti. Ancak daha yüksek seviyelerin devamı gelmedi ve ayılar bölgeyi agresif bir şekilde savunacaklarını ispatladı. 25 Ağustos’ta 3.080 dolara gerileyen ETH fiyatı, uzun kuyruklu mumlarla daha düşük seviyelerden alım yapıldığını gösteriyor. Analiste göre fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, alıcılar ETH’yi 3.335 doların üzerine çıkarmak için bir şans daha bulacaklar. Başarılı olmaları durumunda, 3.670 dolara ve ardından 4.000 dolara ulaşabilen yükseliş trendine devam edebilirler. Aksi yönde, fiyat 3.335 doların atlına tekrar düşerse, birkaç günlük konsolidasyon mümkün gözüküyor. Bu seviyelerde ilk zayıflık işareti 3.000 doların altında bir kapanış olacaktır. Ayılar fiyatı bu seviyenin altında tutarsa, analiste göre ETH 2.352 dolara gerileyebilir.

Cardano (ADA) rallinin büyük bir kısmını kaybetti

ADA, 24 Ağustos’ta psikolojik seviyenin yakınında 3 dolarda kar alımlarından kaçamadı, ancak olumlu işaret, boğaların bölgeden vazgeçmediği yönünde. 24 Ağustos ve 25 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösteriyor. Şimdi, fiyat mevcut seviyeden veya 2.47 dolardaki kırılma seviyesinden geri dönerse, duyarlılığın olumlu olduğunu ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Sonrasında boğalar fiyatı 4 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olmaları durumunda, analiste göre ADA fiyatı 3.50 dolara yükselebilir. Diğer yönde, fiyat genel direncin altına bir kez daha gerilerse, ADA birkaç gün için 3 ile 2.47 dolar arasında zaman geçirebilir. 2.47 doların altında bir kırılma ve kapanış, ADA fiyatı için 2.20 doları hedefleyecektir. Sonrasında ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı bu desteğin altına düşürmek zorunda kalacaklar.

BTC düşünde BNB bu seviyeleri kaydetti:

Binance Coin (BNB) 23 Ağustos’taki yukarı yönlü ivmesinin ardından, 24 Ağustos’ta gün içi sabit mum grafiği kaydetti. Bu, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret ediyor. Şimdi alıcılar üstünlüğü ele geçirmeye çalışıyor. Başarılı olursa ve fiyat 509.72 doların üzerine çıkarsa, analiste göre 600 dolar yolculuğu başlayabilir. Artan 20 günlük EMA (420 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcıların üstünlüğü olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 509.72 dolardan düşerse, analiste göre 433 dolardan kırılma seviyesine gerileyebilir ve bu iki seviye arasında birkaç gün zaman geçirebilir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışta, 385.47 dolarla ve ardından 358 dolarla sonuçlanabilir.

Ripple (XRP) teknik analiz

23 Ağustos’ta XRP’nin grafiğindeki uzun fitil, ayıların 1.30 ile 1.35 dolar aralığında toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, 1.08 dolara bir düşüşle sonuçlanan short pozisyonların kar rezervasyonuna yol açmış olabilir. Boğaların şimdi, 1.07 dolarda yoğun bir mücadele vermesi bekleniyor. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecektir. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 1.07 doların altına düşürürse, analiste göre 0.86 dolara gerileyebilir. Böyle bir hareket, yükseliş momentumunun zayıfladığını ve XRP’nin birkaç gün boyunca bir aralıkta işlem görebileceğini düşündürecektir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 24 Ağustos’ta düşüş trendi çizgisinden düştü ve 0.28 dolara geriledi. Boğalar bölgeyi savunsa da, güçlü bir toparlanma elde edilememesi, satın alma eksikliğini gösteriyor. Şimdi, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, analiste göre DOGE fiyatı 0.21 dolara gerileyebilir. Böyle bir hareket, 0.29 doların üzerindeki son kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir. Sonrasında, DOGE fiyatı birkaç gün boyunca 0.21 ile 0.29 dolar arasında zaman geçirebilir. Orta noktanın hemen üzerindeki düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, kısa vadede bir konsolidasyona işaret ediyor. Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, analiste göre 0.35 dolara güçlü bir yükseliş gerçekleşebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış 0.45 dolara doğru bir yukarı hareket için kapıları açabilir.

Polkadot (DOT) bu dipten bir çıkış yakaladı:

Polkadot (DOT)’u boğaları fiyatı son birkaç gündür 28.60 dolarda bulunan genel direncin üzerine çıkaramadı ve 24 Ağustos’ta kar alımları gerçekleşti. Fiyat 23.84 dolara geriledi, ancak alıcılar mücadeleye devam ediyor. Boğalar şimdi, fiyatı genel direncin üzerinde tutmak ve sürdürmek için bir girişimde bulunacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre 46.83 dolarlık bir formasyon hedefi olan bir V-dibini tamamlayacak. Aksi yönde, sıçrama başarısız olur ve ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir. DOT daha sonra analiste göre 18 dolara gerileyebilir ve birkaç gün bu bölgede zaman geçirebilir.

Solana (SOL) boğaları daha yüksek seviyeleri bekliyor

Solana (SOL), şu anda son birkaç günün keskin yükselişini düzeltiyor. Bu, trader’ların kar alımı yaptığını gösteriyor. Aşağı yönde izlenmesi gereken kritik destek, 58.38 dolardaki kırılma seviyesi. Yükselen 20 günlük EMA (59 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Analiste göre fiyat 58.38 dolara geri dönerse, trader’ların düşüşlerde birikmeye devam ettiğini gösterecek. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmek için bir girişimde bulunacak. 82 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir. Öte yandan, fiyat 82 dolardan düşerse, analiste göre SOL birkaç gün bölgede zaman geçirebilir. 58.38 doların altında bir kırılma ve kapanışta, ayıların güçlü bir geri dönüş yaptığını gösterecek.

Uniswap (UNI) teknik analiz

Uniswap (UNI) mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 23 Ağustos’ta 30 dolarda genel direnci savunmaya devam ettiğini gösterdi. Bu, 24 Ağustos’ta short pozisyonların kar rezervasyonunu çekmiş olabilir ve bu da fiyatı hareket seviyesinin altına düşürerek sonuçlandı. Boğalar şimdi, fiyatı MA’ların üzerinde tutamazsa, analiste göre UNI 23.45 dolara düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, trader’ların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, UNI fiyatını birkaç gün daha 23.45 ile 30 dolar arasında tutabilir. Düz MA’lar ve orta noktaya yakın RSI, birkaç günlük konsolidasyona işaret ediyor. 30 ile 31.25 dolar genel direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecek.

Bitcoin Cash (BCH)

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin Cash (BCH) 700 dolardan 714.76 dolara düştü ve 24 Ağustos’ta 657 doların altına geriledi. Boğalar şu anda 632 doları geri almaya çalışıyor. Olumlu senaryoda fiyat mevcut seviyeden toparlanır ve 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre BCH genel direnç bölgesine yükselebilir. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 806.87 dolara bir ralli için kapıları açabilir. Tersine, ayılar fiyatı 619 dolarlık desteğin altına düşürürse, 588 dolar ve ardından 550 dolar hedefleri masada olacaktır. Böyle bir hareket, birkaç günlük konsolidasyona işaret edecektir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir