Final Fantasy 14 Serinin Bugüne Kadarki En Karlı Oyunu Oldu

Final Fantasy 14’ün direktörü Naoki Yoshida tanınan DVO’nun 24 milyon oyuncu sayısını geçtiğini ve Final Fantasy serisinin bugüne kadarki en kar getiren oyunu haline geldiğini açıkladı. Oyunun yeni genişleme paketi Endwalker’ın da yaklaştığını düşünürsek oyuncu sayısının daha da yükselmesi bekleniyor.

Toshida, Final Fantasy 14’ün oyuncu sayılarındaki tertipli artışı da paylaştı. A Realm Reborn ile dört milyon oyuncuyla açılış yapan oyun, üçüncü genişleme paketi Stormblood’a geldiğimizde oyuncu sayısını 10 milyona çıkarmış. Onun üzerinden geçen dört yıl içinde oyuncu sayısını iki kattan fazla artıran Final Fantasy 14, 30 milyon oyuncu sayısına gerçek kararlı biçimde ilerliyor diyebiliriz.

Yoshida bundan sonra da oyunun oyuncuların hoşalanacağı bir oyun olmaya devam etmesi için hiçbir masraftan kaçınmayacaklarını vurgulamış.

World of Warcraft’ın büyük bir gerilemeye girmesinin de Final Fantasy 14’ün oyuncu sayısına kıymetli derecede tesiri olsa gerek. Bugüne kadar WoW-katili diye lanse edilen çok oyun gördük fakat sonunda FF14 bunu başardı galiba.

Endwalker genişlemesi 23 Kasım’da PC, PS4 ve PS5 için yayınlanacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir