Fallout 4 pc inceleme

Bilgisayar ekranlarının vazgeçilmez en önemli sistemlerinden biri de şüphesiz oyunlardır. Bunun için yüzlerce oyun çeşidine rastlamaktayız. Her geçen zamanda bu oyunlar daha da çeşitlenmekte ve bizi etkisi altına almaktadır. Genel de vakti kısıtlı olanlar için oyun oynamak lüks bir şey gibi düşünülse de ara sıra kafa dağıtmak için gerekebilir. Bunun için çok sayıda oyun çeşidine rastlasak ta bu kadar çok oyundan gerçekten oynanmaya değer ve kaliteli bir oyun bulmak zor olabilir. Oyun oynarken oynayacağımız oyun bizi gerçekten etkilemeli ve oynarken zevk almanın yanında gerçekten tat almalıyız.  Bilgisayar ekranındaki oyunlardan en çok adından söz ettiren ve oynarken bizi etkisi altında bırakabilecek oyunlardan biri de Fallout 4 Serisi olmaktadır. Diğer ilk üçü gibi bu oyunda geçmişteki serüvenlerini aratmayacak şekilde yapılandırılmış ve oyun dünyasına katılmıştır. Bu seride oyunun kısaca özetinden bahsetmek gerekirse şöyledir. Oyun Amerika’nın kıyamet kopmasının ardından yaşanan o dehşeti ve yıkılmışlığı en iyi şekilde yansıtmış ve burada kıyamet sonrası durum içerisinde yapılabilecekleri yansıtarak oyuna başlama serüvenimiz anlatmaktadır. Bunun için kendimize oyun içerinde kendimizi bulabileceğimiz en uygun karakteri bularak oyunu oynamaya başlıyoruz. İstediğimiz karakteri seçebiliriz. Bunun için ya kadın ya da erkek karakteri seçerek başlayabiliriz. Bu konuda çoğu kişi cinsiyetine göre eminim karakter seçse de illaki kendi cinsimizden olması şart değildir. Karakter seçiminden sonra oyun için geri sayım başlamış demektir.

fallout4 karakter

Fallout 4 İle Kendinizi Zorlu Mücadeleye Hazırlayın

Oyuna karakter seçimi ile giriş yaptıktan sonra artık oyunu oynamaya hazırsınız demektir. Oyun girmeye başladığınız anda itibaren kendinizi bir kahraman gibi görmeye başlayabilir ve kendinizi oyunun akışına kaptırarak kahraman edasıyla yıkılan düzeni oyunda düzeltme çabası içerine girebilirsiniz. Oyunun içerisinde ilerlemeye başladığınız andan itibaren mücadeleyle dolu zorlu anlara başlamışsınız demektir. Fallout 4 oyunu ilerleyen zamanlarda sizin bu zorlu süreçte hayatta kalma çabalarınızı işlemeye başlayacaktır. Oyunda hayatta kalma mücadelesi hiç kolay bir iş değildir. Bunun için kıvrak bir zeka ve efor sarf etmeniz gerekmektedir. Her yer yıkık dökük ve harabe şeklinde ve çıkış yolu için de üstün bir performansa göstermeniz gerekmektedir. Oyunun içerisinde her yerde olduğu gibi savaşmanız gereken durumlar olabilir. Hayatta kalma mücadelesinin yanında bu iç çatışmalar içerisinde de kendinizi korumak zorundasınız ve bunun mücadelesini de en iyi şekilde vermek durumundasınız. Bunun için de donanımınız çok önemlidir Her bakımdan kuvvetli bir donanım sayesinde artık dünyayı kurtarmaya ve bu işin üstesinden alnınızın akıyla gelmeye başlamaktasınız. Bunun için gereken tüm tedbirleri alarak savaşmaya ve mücadeleye hazır mısınız? O zaman Hadi savaşın ve bu oyunun kahramanı olun. Bunun için yapmanız gereken doğru zamanda ve doğru araçları seçerek oyuna başlamanız ve etkili şekilde savaşarak oyunun kahramanı olmaya çalışmaktır. Bunun için doğru yoldan doğru malzemeleri kullanarak işe giriştiğinizde kazanmamanız için neden yoktur.

fallout4silah

Fallout 4 Serisindeki Teçhizat ve Silah Seçimi

Bizi zorlu bir dünyanın içerisine sürükleyen Fallout 4 Oyun serisi için oyuna başladığımız andan itibaren verilen mücadele için oyunu kazanmamızdaki en önemli seçebileceğimiz şeylerden biri oyunu kazanmak için gerekli olan silah seçimini yapmaktadır. Bunun için gerekli teçhizatı doğru şekilde seçtikten sonra oyunu oynamaya başlayabilir ve bu güç durumdan çıkma sürecimizi daha kolay yapabiliriz. Teçhizat ve silah seçimi oyunun belki de en önemli mekanizmasıdır Yapacağımız doğru seçimlerle oyunu çok daha kolay kazanmamız kaçınılmaz bir durum olabilir. Oyunda kullanılan silahlar en gerçekçi haliyle kullanılmaya çalışılmış ve bu anlamda sanki gerçek bir savaşın içerisindeymişiz izlenimi vererek bizim oyunun içerisinde olmamızı sağlamıştır.

Bu seri de silah ve teçhizat seçiminin yanı sıra oyunda konuşturulabilen karakterler de oyuna ayrı bir hava katmıştır. Bu sayede oyun çok daha gerçekçi bir uslupla aktarılmaya çalışılmış ve oynarken o dünyayı gerçekten hissetmemize olanak sağlamıştır. Kendimizi birden gerçek bir savaşın içindeymişiz gibi hissettiren bu oyun ile hayatta kalma mücadelemiz nasıl olacak, savaşı kazanabilecek miyiz yoksa kaybedecek miyiz, bunun için savaşmaya hazır mısınız? Kahraman olmaya ve tek başınıza dünyayı kurtarmaya hazırsanız oyuna başlayabilirsiniz.

 

Fallout 4 Evreninde görsellik ne alemde!

Açıkdünyaya  açıldığımızda kıyamet sonrası yerle bir olmuş dünya tasviri fallout 3’e göre daha renkli bir yapıya bürünmüş.Açıkçası bu renklilik fazla olmuş.Fakat graif detayları elbette 4. oyunda daha ileriye gitmiş diyebiliriz.

DETAYLI VİDEO İNCELEME

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir