EA, Fifpro İle Olan Mutabakatını Yenileyerek Uzattı

Electronic Arts, futbolcu sendikası Fifpro ile olan muahedesini yenileyerek uzun vadeli olarak uzattığını duyurdu. EA böylelikle oyunlarında binlerce profesyonel futbol oyuncusunun isimlerini ve benzerilerini kullanma hakkını da garantiye almış oldu.

EA Sports markadan sorumlu lider yardımcısı David Jackson “oyuncularımız bize daima olarak EA Sports oyunlarındaki tecrübenin en kıymetli yanlarından birinin dünyanın en büyük ligleri, kadroları ve atletlerinin otantik kullanımı ile sağlanan gerçekçilik olduğunu hatırlatıyorlar. Bu sayede dijital ve fizikî futbol dünyaları ortasındaki çizgiyi bulanıklaştırmaya devam edebiliyoruz” diyor.

Electronic Arts hafta başında FIFA ismiyle devam edip etmeme konusunu tartışmaya başladıklarını açıklamış ve sonrasında da EA Sports FC ismi için ticari marka müracaatında bulunmuştu.

Şayet EA FIFA ile bağlarını koparırsa yeniden de öteki ortakları ve mutabakatları yoluyla oyundaki liglerin, futbolcuların ve stadyumların lisanslarını elinde tutmaya devam edebilecek.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir