E Mail Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Teknolojiyi her alanda iliklerimize kadar hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Birçok ön yargılar nedeni ile adımlarımızı atarken dirensek de her zaman bir şekilde karşımıza çıkan teknoloji bazen bizi zorlayabiliyor. Özellikle oldukça sık ve yaygın kullanılmaya başlanan e mail hesabı konusu bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilmekte. Bu neden ile bu yazımızda sizlere bu tip hesapları açarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konuları paylaşmak istedik.

 

Etkin bir şekilde elektronik posta kullanmıyor olabilirsiniz. Ancak zaman içinde birçok işlem için sizde e posta hesabı istenecektir. Bu neden ile artık bu konuyu hızlı şekilde çözmenin zamanı geldi diyebiliriz. Öncelikle e mail kaydolma işlemleri eskiye nazaran çok daha kolay. Özellikle e mail servis sağlayıcıların Türkçe ara yüz ile destek vermeleri nedeni ile işlemler daha hızlı şekilde yapılabiliyor.

Bu konuları aşabileceğinizi düşünerek hemen dikkat edilmesi gereken konulara bakmalım. Öncelikle e mail parola sorununu aşabilmek adına yapmanız gerekenleri sizler ile paylaşalım. Parolanız en az 8 karakterden oluşmalı. Bu karakterler içinde sayılar (125497), simge ve semboller (&%+_*) ve büyük küçük harfler bulunmalı. Bu şekilde kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi de oldukça zor olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise vereceğiniz kişisel bilgilerdir. İleri de şifrenizi unutmanız durumunda tüm sorulara doğru yanıt vermek durumunda olacaksınız.

Ayrıca e mail hesabı açarken kullanıcı adınızda Türkçe karakter bulunmamalı, kelimeler arasında boşluk bırakılmamalıdır. Peki, ücretsiz e posta hesabı nasıl alırsınız? Öncelikle bu hizmeti sunan birçok site bulunuyor. Dünya genelinde çok tercih edilen ve ülkemizde de yaygın olan Google Mail (Gmail), Yahoo, Hotmail (Outlook/ MSN), Yandex ve yerli olarak da Mynet bu servi sağlayıcılara en iyi örneklerdir. Tamamı işlerini çok iyi bilen bu firmaları her zaman tercih edebilir ve ücretsiz olarak hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir