DMOZ Kaydı Yapmak İçin 4 Önemli İpucu

Web site sahipleri, web sitelerini ön plana çıkarmak ve önemli dizinlerde yer almasını sağlayarak, hem SEO kalite ve kriterlerini tamamlamak hem de arama motorları kitlesi tarafından daha çok ziyaret edilmek istiyorlar.

DMOZ Neden Önemlidir?
Burada DMOZ kaydının özellikle gelecekte ciddi proje yatırımları yapmayı planlayan web site sahipleri ve bu projeler kapsamında daha da önemli olduğunu vurgulamalıyız çünkü Google başta olmak üzere, pek çok prestijli arama motoru ve marka tarafından DMOZ projesi desteklenmektedir.

Ek olarak DMOZ puanlamasının daha çok kaliteye göre olduğunu belirtmekte fayda var. Bir sitenin kalite puanı, aynı zamanda arama motorları açısından da hesaba katılan önemli bir kalite değeridir.

DMOZ’a Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle DMOZ açık dizin sisteminin tamamen gönüllü editörler tarafından yönetildiğini bilmeliyiz. Bu da, belli kalite kriterlerini yerine getirdiğimizde, elbette ki web sitelerinizin DMOZ dizini için onay alacağını gösterir.

google

Onay alabilmeniz için 4 önemli ipuçu :

Sitenizi doğru tanımlayın
Web sitenizi DMOZ’a gönderirken, özellikle web siteniz için gireceğiniz tanımlama bilgilerinin doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Abartacağınız anahtar kelimeler yüzünden kaydınız gerçekleşmeyebilir.

Doğru kategoriyi seçin
Yanlış bir kategoride sitenizi eklemeye çalışmak, büyük bir ihtimalle olumsuz bir sonuç almanıza neden olacaktır.

Kullandığınız dile dikkat edin
İmla hataları yada web sitenizin içerik veya amacını açıklayan kısımlarda, anlam kargaşasına yer vermeyin, imla ve yazım kurallarına uyun.

● Gereksiz ayrıntılara girmeyin, sade ve özet geçin, genel hatları ile belirtin.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir