Clash of Clans Saldırı Çeşitleri

Clash of Clans oyunu , android platformunda en çok oynanan ve haliyle en çok indirilen strateji oyunlarından birisidir.Oyunu detaylıca anlatmaya gerek yok , zaten birçoğunuz biliyorsunuz.Köyünüzü inşa ediyorsunuz , asker çıkartması yapıp rakip köyü kendi stratejilerinizle yok etmeye çalışıyorsunuz.Belki birçoğunuz biliyordur ancak yeni başlayanlar için Clash Of Clans en iyi saldırı stratejileri ve taktiklerini paylaşacağız.

Hepsinden önce rakip köye ne için saldıracağınız . Kupa mı ? Yoksa ganimet mi ? Çünkü ikisinin de saldırı stratejleri farklı.İlk önce bunu bilin , daha sonra ikisi içinde ayrı taktikleri paylaşacağız.

Şimdi kupada da ganimetde de saldırı yapacaksınız rakip köyün duvarını aşmanız gerekiyor.Madde madde gidelim.

Rakip Köyün Duvarını Yıkma Saldırısı

Dediğimiz gibi köyü ele geçirmek için düşman duvarlarını aşmanız lazım.Bazı yerlerde askerler zor kalabiliyor , bunun için duvar yıkıcılara ihtiyacınız var.Aşağıdaki listeden hangi seviyedeki duvar yıkıcının , hangi seviyedeki duvarı yıkabildiğini görebilirsiniz.

• 1.seviye duvar yıkıcı 1.seviye duvarı yıkabilir
• 2.seviye duvar yıkıcı 2.seviye duvarı yıkabilir
• 3.seviye duvar yıkıcı 3.seviye duvarı yıkabilir
• 4.seviye duvar yıkıcı 4.seviye duvarı yıkabilir
• 5.seviye duvar yıkıcı 5. Seviye duvarı yıkabilir
• 2 adet 5.seviye duvar yıkıcı 6, 7 ve 8.seviye duvarları yıkabilir
• 3 adet 5.seviye duvar yıkıcı 9 ve 10.seviye duvarları yıkabilir

Yalnız burada önemli bir husus var.Duvar yıkıcıların duvarı yıkabilmesi için ölmeden duvarlara ulaşması ve kendisinin patlaması gerekiyor.Duvar yıkıcılar tam ateşliyecekken rakip savunma birimleri onları öldürebiliyor.Duvar yıkıcıları önden gönderdiğiniz zaman tüm savunma birimleri onları hedef alacağı için . İlk olarak önden birkaç yem asker göndermelisiniz ki duvar yıkıcılar hedef olmasın.Yada fazla duvar yıkıcı ile de saldırabilirsiniz.

Kupa Amacıyla Saldırmak

Rakip köye kupa için saldıracaksınız saldıracağınız köyün size kaç kupa vereceğini bilmeniz gerekiyor.Bunun için köyü incelediğiniz ekranın sol üst köşesine bakmanız gerekiyor.Eğer kazanınca çok az kupa alacaksanız saldırmaya bile değmez.Daha çok kupa veren köyleri tercih edin ve tercih ettiğiniz köy kazanabileceğiniz bir köy olsun.Köyü seçtikten sonra daima merkeze yönelin ve belediye binasını hedef olarak alın.Merkezi hedef aldığınızda savaşı kazanmanız biraz daha kolaylaşacaktır.

Ganimet Amacıyla Saldırmak

Eğer rakibinize ganimet için saldıracaksınız madenlerin yerini iyi saptamanız gerekir.Bunun pratik bir yöntemi var.İşçi kulubelerine bakın , eğer üzerlerinde “Zzz” yaısı varsa o zaman oyuncu online değildir ve madenleri de toplayamayacağı için ganimet madenlerde olacaktır.Eğer işçi kulubelerinde “Zzz” yazısı yoksa o zaman madenleri depoda demektir.İlk olarak bunu belirleyin sonra atağa geçin.

Hangi Askerler İle Saldırılmalı ?

Bu konu gerçekten birçoğumuzun kafasını karıştırmakta ancak üstüne biraz kafa yorarsak içinden çıkılmayacak bir konu değil.Ancak ilk olarak nereyi hedef alacağınızı kesinleştirmeniz gerekiyor.Düşmanın savunma birimlerini de iyi saptayın.Örneğin havan topları çok güçlü savunma aracıdır.Önden okçular veya barbarları yani gücü az olan birimleri yollarsanız hepsini yok edebilirler.Devleri yollayabilirsiniz havan toplarını yıkmak için ancak bu durumda da devreye tesla savunma birimleri giriyor.Yani çıkmaza giriyoruz.

Ancak havan toplarına yakın bir yerde duvarda delik açıp oradan devleri yollarsak havan toplarını kolayca alt edebiliriz.Ardından okçuları konuşlandırırız ve havan toplarına yöneltiriz.Böylelikle havan toplarının işi oldukça zorlaşacaktır.Daha sonradan bombardımanları da yollayabilirsiniz.Daha sonrasında zaten havan topları alt edileceği için köyü ele geçirmeniz daha da kolay olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta var.Saldırmadan önce size kaç asker gerektiğini kafanızda bir hesap edin , boşuna askerlerinizi harcamayın.

Hepsi Bir Yerde
Konu biraz uzun olduğu için okumaktan sıkılanlar toplu taktiklere bakabilirler.

• Askerlerinizi toplu olarak savaşa göndermeyin.Toplu olarak gönderirseniz havan topu hepsine etki edecektir.Dağınık olarak göndermeyi tercih edin.
• Sadece tek tip asker ile köye saldırmayın , örneğin 50 okçu yerine 25 asker 25 okçu ile saldırın.
• Askerlerin özelliklerini daima yüksek tutmaya çalışın.
• Rakip köyün savunma düzenini ölçmek için önden birkaç yem asker yollayın.
• Duvar yıkıcıları sık sık kullanmaya çalışın
• Topları ve okçu kulelerini yıkmak için önden devleri yollayın.Devlerin canı fazla olduğundan kolay kolay ölmez ve arkadan gelecek askerler rahat geçerler.Devlerin arkasından hemen askerleri konuşlandırın.
• Rakibe saldırmadan önce kaç asker ile saldırmanız gerektiğini saptamaya çalışın.
• Kahraman kalesi yada klan varsa ilk onları öldürmeye çalışın.

Kendiniz uğraşarak da taktik bulabilirsiniz.Sadece biraz kafa yorun.Bu taktiklerle rakibinizi daha kolay alt edebilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir