Call of Duty’e Kernel Düzeyinde Hile Tedbire Geliyor: Ricochet!

Activision bugün Call of Duty hilecileri için makus haberlerinin olacağını söylemişti ve bunun Ricochet isminde yeni hile tedbire teknoloji olduğu ortaya çıktı. Ricochet hile tedbire yazılımı kernel düzeyinde çalışan bir şoföre sahip, bu sayede Activision hilecileri anında tespit edebilecek ve genel sunucu güvenliğini daha sağlam ve güçlü hale getirecbilecek.

“Ricochet Hile Tedbire teknolojisi ile gelen sunucu geliştirmelerine ek olarak Call of Duty serisi için geliştirdiğimiz kernel düzeyindeki PC şoförü de devreye girmiş olacak. Bu şoför hilecileri tespit etmemize ve suncuu güvenliğini artırmamıza yardımcı olacak” diyor Activision.

Kernel düzeyinde çalışan yazılımlar aslında oyunculardan reaksiyon alan stilde yazılımlar, kendilerini Valorant, Genshin Impact, Doom Eternal üzere oyunlarda görmüştük; kimileri reaksiyon üzerine geri adım attı, kimileri çalışma prensiplerini değiştirdi. Zira bunlar sistem yazılımı olarak kabul gördükleri için yaptığınız her şeyi de takip edebiliyorlar.

Lakin Activision oyuncuların güvenlikle ilgili kuşkularını gidermek ismine mevzuyla ilgili bir SSS de yayınladı ve Ricochet’in sadece Call of Duty: Warzone çalışırken devreye gireceğini açıkladı. Yani oyuncular oyunu kapattıklarında kernel şoförü de kendisini kapatacak.

“Mahremiyetiniz bizim en büyük önceliğimizdir. Warzone ile birlikte sunulacak olan bu kernel düzeyindeki şoför YALNIZCA oyunu PC’de oynamak için çalıştırdığınızda devreye girecek. Ayrıyeten kernel düzeyinde şoför YALNIZCA Call of Duty ile ilgili aktiviteleri takip edip raporlayacak” formunda bir de açıklama var Call of Duty resmi hesabından yapılan.

Ricochet yalnızca PC’de bulunacak lakin esasen aimbot ve wallhack üzere programlar çoğunlukla PC’de yazılımlarla kullanılan hile çeşitleri. Yani bu program aslında PC oyuncularına karşı oynayan konsol oyuncularının da işine yarayacak diyebiliriz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir