Call Of Duty Black Ops 3 İncelemesi

Bir dünya efsanesi olarak piyasada her zaman yer bulan Call Of Duty, yeni bir oyunla 2015 yılının son ayını da es geçmiyor. Call Of Duty Black Ops 3 adını taşıyan yeni oyunu, Call Of Duty Black Ops 3 incelemesi ile karşınızdayız.

Bol aksiyonun hareketli görevleri ile birleşen bu oyunda, ışık saçan zombiler ile kaotik yapı yine karşımızda olacak. Bütün bu hengameyi Call Of Duty oyuncuları yakından bilse de, bu efsane ile henüz tanışmamış olanlar için anlattıklarımız pek bir anlam ifade etmiyor.

Call Of Duty oyunu ile yakından ilgilenenler ise bu oyunda bazı noktalarda zirveyi görecek. Her ne kadar oyunun olumsuz özellikleri bulunsa da, olumlu bazı özellikler, bu olumsuzlukları rahatlıkla kapatıyor ve Call Of Duty Balck Ops 3 başarılı bir oyun olacağının sinyallerini veriyor.

Call of Duty: Black Ops
Call of Duty: Black Ops

Yılın Sürpriz Oyunlarından Bir Tanesi Olarak Karşımızda

Call Of Duty Black Ops 3 gerçekten de yılın en sürpriz oyunlarından bir tanesi oldu. Gerek çıkış itibariyle, gerekse de oyuna getirilen yenilikler itibariyle oyun yine gözde oyunlardan bir tanesi olacak.

Üç sene sonra çıkan COD oyunu, bu kez bizi 2065 yılına taşıyor. Bilimin ve teknolojinin bütün dünyaya hakim olduğu bu yılda savaşlar da elbette yön değiştiriyor ve farklı aletler ile yapılıyor. Dolayısıyla bu oyunda, COD oyuncuları yeni silahları keşfederek, oyundan aldığı keyfi arttıracak.

Fakat bu oyunda Black Ops serisinin diğer oyunlarına oranla, kötü ve sıradan bir hikayenin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Her ne kadar yalnız başına incelendiğinde oyun hikaye bakımından da başarılı bir oyun olsa da, COD oyunlarının enfes hikayelerini bilenler, bu oyunun hikayesi konusunda biraz zorluk çekebilir.

Yoğun İçerik Ve Uzun Bir Hikaye, Bir COD oyununda

Bu kötü hikaye tercihine rağmen COD oyunları arasında en yoğun içerik ve en uzun hikaye bu oyunda bulunuyor ve bu durum, oyunu çok fazla güzelleştiriyor.

İçerik yoğunlaştıkça ve hikaye uzadıkça oyundan daha fazla keyif almak mümkün oluyor. Kısa hikayelerden ve hemen sonlanan oyunlardan keyif almayan kullanıcılar bu oyunun, bu özelliğinden çok memnun kalacaklar.

Oyunun hikayesi, en profesyonel oyuncular için bile çabuk sona eren bir hikaye olmayacak.

call-of-duty-black-ops-3-direct-feed-screenshots-16

Tekrar Tekrar Oynanacak

Call Of Duty Black Ops III oyunun en iyi özelliklerinden bir tanesi de oyunun tekrar tekrar oynanmaya elverişli bir oyun olması.

Bu durum karşısında oyuncular oyunu sıkılmadan ikinci kez, üçüncü kez ve birçok kez oynayabilecekler.

Oyunda canınızı sıkacak önemli bir noktayı da sizlerle paylaşalım. Yapay zeka ve düşman askerlerinin silah tutuşu, oyunda çok kötü bir noktada tutulmuş.

Düşmanın kolay bir şekilde imha ediliyor olması oyunu biraz sıkıcı kılıyor. Atış tahtasından farksız olan düşman askerleri, oyunun aksiyon seviyesini bir miktar aşağıya çekiyor. Özellikle COD oyunlarındaki yapay zekadan zevk alan kullanıcılar bu durumun hemen farkına varacaktır.

Bu konuya çok fazla takılmıyor ve ben oyunun heyecanına hemen kapılırım diyorsanız, bu durum sizin için hiçbir şekilde sorun olmayacaktır.

Serinin En Önemli Oyunlarından

Call Of Duty Black Ops 3 oyununda birçok ikilem yaşanıyor. Oyun bu yönüyle de eksi puanı hak ediyor. Siz bir işle meşgulken oyun birçok farklı yönden başarısız bir şekilde akıyor.

Bütün bu olumlu ve olumsuz özellikler ile birlikte oyunun serinin en önemli oyunlarından bir tanesi olduğunu kabul etmek gerekir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir