Bu Samsung Galaxy Telefonlara Artık Güncelleme Yok!

Samsung, bu ay eser yazılımı güncelleme programında birkaç değişiklik yaptı. Bu cins değişiklikler yapıldığında, her vakit kalıcı olarak takviyesi kesilen birtakım aygıtlar olur. Bu sefer de benzeri bir durum kelam konusu.

Galaxy Note FE şimdiden dört yaşına girmiş durumda ve Samsung’un sunulduktan dört yıl sonra aygıtlara güvenlik güncellemesi dayanağı sunması epeyce ender bir durum.

Galaxy Note FE için sunulan takviye artık kesilmiş durumda. Samsung, bu aygıt için yazılım güncelleme dayanağını büsbütün sonlandırdı. Gelecekte rastgele bir güncelleme almayacak, hatta rastgele bir güvenlik yaması bile alamayacak. Galaxy S8 Lite da dayanağı sonlandırılan aygıtlar ortasında bulunuyor. Bu telefon, Galaxy S8’in yalnızca Çin’de piyasaya sürülen “hafifletilmiş” bir sürümüydü.

Samsung’un bu ay yaptığı değişiklikler birebir vakitte Galaxy Note 9‘u üç aylık döngüye indirdi. Aygıt daha evvel aylık yazılım güncellemeleri almaktaydı. Uygun olduğu iki Android işletim sistemi yükseltmesine sahip olduğu için yalnızca güvenlik güncellemeleri aldı. Galaxy Note 9 artık üç ayda bir güncelleme alacak.

Kimileriniz Galaxy Note FE’yi hatırlayabilir. Bu aygıt, sözün tam manasıyla Galaxy Note 7’nin küllerinden doğmuştu. Samsung’un yanma meseleleri nedeniyle evvel geri çağrılan, sonra toplatılan telefonunun yenilenmiş versiyonuydu. Galaxy Note FE, patlamayan daha küçük bir pil ile emsal bir dizayna ve özelliklere sahipti.

Samsung, sırf 400.000 adet Galaxy Note FE satmayı amaçlamıştı, bu nedenle bu değişiklik pek çok insanı etkilemeyecek. Yeniden de, hala Galaxy Note FE’lerini elinde tutanlar muhtemelen artık yeni bir telefona geçmeyi düşünebilirler…

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir